22.02.2018 16:52

The Rock jak Indiana Jones w filmie „Jungle Cruise”

Dwayne Johnson jest wyjątkowo rozchwytywanym aktorem - tym razem wcieli się w postać awanturnika-podróżnika w typie Indiany Jonesa w filmie zainspirowanym przejażdżką z Disneylandu.

The Rock jak Indiana Jones w filmie „Jungle Cruise”
foto: Splash News/EAST NEWS

Film obecnie znajduje się w fazie przedprodukcyjnej. Nagrania odbędą się w Atlancie, w studiach Disneya. Na razie nie zdradzono żadnych szczegółów fabularnych, ale portal ComicBook.com porozmawiał z nadzorującym efekty specjalne Jakiem Morrisonem, który pracuje nad „Jungle Cruise”, produkcji zainspirowanej przejażdżką po dżungli, którą odbyć można w parkach rozrywki Disneya.

Artysta zapowiedział, że film będzie mocno inspirowany kinem przygodowym z lat 70. i 80. zeszłego wieku, zwłaszcza serią Stevena Spielberga opowiadającą o przygodach wyjątkowo aktywnego fizycznie archeologa, Indiany Jonesa, w którego wcielił się niezapomniany Harrison Ford:

"

Muszę przyznać, że jestem bardzo podekscytowany tym przedsięwzięciem. Naprawdę, to tak jakby Dwayne był nowym Indianą Jonesem. Daje z siebie wszystko, a wiemy, że facet ma kawał charyzmy. Do tego dorzucamy tą wielką przygodę i naszą główną postać kobiecą, którą zagra Emily Blunt. Jesteśmy bardzo podekscytowani. Zaczynamy kręcenie już niedługo. To będzie bardzo fajny film. "

The Rock jako Indiana Jones w „Jungle Cruise”

The Rock na siłowni

„Jungle Cruise” idzie ścieżką wyznaczoną przez „Piratów z Karaibów”, którzy również zaczęli swoją karierę w Hollywood jako część parków rozrywki Walta Disneya. Piętnaście lat po premierze pierwszej części filmów o Kapitanie Jacku Sparrow i załodze Czarnej Perły, dostaliśmy już 5 filmów z tej serii, a same produkcje zarobiły już łącznie prawie 4 miliardy dolarów. Jeżeli „Jungle Cruise” powtórzy sukces „Klątwy Czarnej Perły”, to możemy być świadkami narodzin nowej serii filmowej z Dwaynem Johnsonem w roli głównej.

Chociaż patrząc na obecne trendy panujące w Hollywood, nikogo nie powinno zdziwić, gdyby Disney już teraz miał zaplanowane 5 filmów z głównej serii oraz co najmniej 3 spin-offy. Na razie jednak fanom pozostaje jedynie czekać na ogłoszenie daty premiery filmu „Jungle Cruise”.

Kamil Kacperski
Tagi: The Rock