07.11.2016 10:23

„The Walking Dead” to kontynuacja „Breaking Bad”?

Fanowskie teorie lubią obierać najmniej spodziewane drogi interpretacyjne. Co powiecie na tę, która twierdzi, że seriale „Breaking Bad” i „The Walking Dead” są ze sobą ściśle powiązane?

„The Walking Dead” to kontynuacja „Breaking Bad”?
foto: kadr z wideo

Kreatywność widzów w tworzeniu coraz to bardziej wymyślnych teorii dotyczących ich ulubionych bohaterów z ekranu potrafi przyprawić o zawrót głowy. Niekiedy jednak w tym szaleństwie jest metoda, a jasno wyłożony ciąg myślowy pozwala uwierzyć w najbardziej wydumaną interpretację zdarzeń. Fani zresztą kilkukrotnie udowodnili, że w swoich snuciach mieli rację. Nie jest to oczywiście regułą, a wiele teorii można wsadzić między bajki po wcześniejszym postukaniu się w głowę.

A co jeśli Walter White swoimi szalonymi eksperymentami doprowadził do nastania apokalipsy zombie? W „Breaking Bad” można odnaleźć kilka tropów, które każą myśleć, że serial jest prequelem „The Walking Dead”. Przypominamy, że obie produkcje należą do telewizji AMC. Czy był to z góry zaplanowany zabieg?

W jednym z odcinków „The Walking Dead” Merle mówi o metamfetaminie (Crystal meth). To już rzecz dobrze znana w świecie „Breaking Bad”:

W obu serialach pojawia się także ten sam czerwony Dodge Challenger. Na górze zobaczycie kadr z „Breaking Bad”, a pod nim ten pochodzący z produkcji o zombie. W „The Walking Dead” prowadził go Glenn, jednak postać o tym samym imieniu pojawiła się także w odcinkach o Heisenbergu. Przypadek?

dodge

Oznacza to, że w „Breaking Bad” pojawiła się postać z „The Walking Dead”. Ale czy działa to też w drugą stronę? Tak, bo kto był pierwszym zombie? Gus Fring z „Breaking Bad”:

Czy powinniśmy uwierzyć w tę teorię? Wideo, w którym wszystko jest jasno wytłumaczone zostało zamieszczone na oficjalnym kanale Netflixa, więc jest to po prostu zgrywa platformy streamingowej ze wszystkich wydumanych teorii fanowskich. No chyba że...

Pamiętajmy o innej teorii. Gdy Negan zabił Glenna ostatecznie udało mu się zdobyć serce Maggie. Para spłodziła następnie Bruce'a Wayne'a, co mogliśmy zobaczyć w „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”:

The_Wayne_Family

Jakie teorie przyniesie 8. sezon „The Walking Dead”? Tego przekonamy się w październiku 2017 roku.

Robert Skowronski
Tagi: The Walking Dead