02.10.2018 18:43

Jak miał wyglądać Thor w filmie „Thor: Ragnarok”?

Aleksij Briclot, grafik koncepcyjny pracujący dla Marvela, ujawnił zaskakujący koncept na kostium Thora w filmie „Thor: Ragnarok”.

Thor Ragnarok
foto: kadr z filmu "Thor: Ragnarok"

Taika Waititi filmem „Thor: Ragnarok” zafundował fanom MCU jazdę bez trzymanki kolejką prowadzącą wprost do retro klimatów z dawnych komiksów Marvela. Członkowie ekipy wielokrotnie podkreślali, że reżyser 3. części „Thora”, przygotowując film, inspirował się przede wszystkim pracami Jacka Kirby’ego i ich kosmiczno-psychodelicznym klimatem. Wyrazem tych inspiracji jest estetyka ostatniego filmu o Thorze, która – jak się okazuje – miała być jeszcze odważniejsza niż to, co finalnie zobaczyliśmy na ekranie.

Thor jako gladiator na wczesnych concept artach

Aleksij Briclot, który pracuje dla Marvel Studios jako grafik koncepcyjny, często dzieli się początkowymi pomysłami na wygląd ważnych postaci. Kilka miesięcy temu pochwalił się koncepcją mrocznego wizerunku Lokiego, zaś teraz uraczył fanów MCU pierwotnymi pomysłami na kostium gladiatora dla Thora.

"

Pierwsze poszukiwania dla Thora jako gladiatora na arenie w „Thor: Ragnarok”. Niektóre wrzucałem już wcześniej, głównie to zabawy z hełmem. Reżyser Taika Waititi, który wykonał w tym filmie olbrzymią pracę, prosił o Jacka Kirby’ego. "

"

Grafika koncepcyjna dla Thora w „Thor: Ragnarok”. Eksplorowanie kolejnych pomysłów na jego wygląd na arenie. Oczywiście inspirowanych Jackiem Królem Kirbym. "

Ostatecznie żaden z powyższych kostiumów nie został wykorzystany, a na ekranie zobaczyliśmy Chrisa Hemswortha o wizerunku opracowanym przez Andy’ego Parka i Ryana Menderinga.

Nowy image superherosa stał się zresztą nie tylko zabawą wizerunkiem, ale też symbolem jego wewnętrznej przemiany. Odmieniony Thor pojawił się w filmie „Avengers: Infinity War” i w takiej samej wersji zaprezentuje się pewnie we współczesnych scenach filmu „Avengers 4”, gdzie prawdopodobnie zobaczymy go po raz ostatni.

Premiera „Avengers 4” odbędzie się 25 kwietnia 2019. 

Natalia Hluzow
Tagi: Avengers Thor Thor: Ragnarok Chris Hemsworth