29.01.2018 16:46

Top 10 nieprzeciętnych męskich śmiechów w zagranicznych filmach

Śmiech to zdrowie. A zastanawialiście się kiedyś, czyj śmiech jest najbardziej nietypowy w Hollywood?

Top 10 nieprzeciętnych męskich śmiechów w zagranicznych filmach
foto: kadr z filmu

Śmiech jest ogromną częścią ludzkiej kultury. Śmiejemy się, gdy coś nas bardzo rozbawi, a czasami po to, aby zwyczajnie poczuć się lepiej. Można zaśmiać się nerwowo, kiedy ktoś nas przyłapie na kłamstwie, a możemy również śmiechem reagować na sytuacje bardzo nerwowe. Generalnie jednak, uśmiech sugeruje dobry humor i jest kojarzony z czymś pozytywnym. 

Sytuacja jednak zmienia się nieco, kiedy źródłem śmiechu staje się psychopata, a powodem jego rozbawienia są zbezczeszczone zwłoki. Wtedy przestajemy czuć się szczęśliwi, z naszej twarzy szybko zmywa się uśmiech, a kolor cery prędko zmienia odcień na blady. Niewątpliwie więc, sztuką jest wziąć czynność kojarzącą się z pozytywnymi uczuciami i zamienić ją w coś przerażającego.

Czyj śmiech najlepiej zaraża, bawi co nie miara i sprawia, że pamiętamy go całe lata. Kto potrafi nas najlepiej przestraszyć? Oto lista naszych 10 nieprzeciętnych męskich zagranicznych śmiechów:

10. Eddie Murphy

„Gliniarz z Beverly Hills” uczynił z Eddiego Murphy'ego prawdziwą gwiazdę, a Axel Foley jest zapamiętany nie tylko przez charakterystyczny motyw muzyczny, ale również przez niezapomniany śmiech aktora, który dany nam jest słyszeć dosłownie co kilka minut filmu:

9. J.K. Simmons

J.K. Simmons zanim został komisarzem Gordonem i pracował z Batmanem Bena Afflecka, występował w filmach konkurencyjnej firmy. Tam, wcielał się w postać J. Jonah Jamesona, szefa Spider-mana, właściciela i redaktora naczelnego gazety „Daily Bugle”. Oprócz tego, Simmons potrafi się zaśmiać jak mało kto:

8. Charlton Heston

Laureat Oscara dzięki internetowi stał się bohaterem gifa - jego śmiech z „Planety Małp” stał się niesamowicie rozpoznawalny w XXI wieku. W związku z tym, że oryginalna wersja z dźwiękiem, jest jeszcze lepsza niż sam obraz, Heston zasługuje na miejsce na liście:

7. Brad Pitt

Człowiek o wielu twarzach. Tym razem rzucimy okiem na jego kreację z „Podziemnego Kręgu”, w którym wcielił się w Tylera Durdena. Tyle można powiedzieć. Takie zasady:

6. Jack Nicholson

Nicholson nie tylko wcielił się w Jokera, ale wystąpił jeszcze w „Lśnieniu”. Zarówno jako Arcyklaun Zbrodni, jak i pisarz-psychopata, Nicholson potrafi wywołać swoim śmiechem ciarki na plecach. Przerażające:

Kamil Kacperski
Tagi: TOP