21.08.2017 15:26

Ucieknij przed Pennywisem w 8-bitowej grze „To”

Remake „Tego” rozbudza wszystkich fanów horrorów. Ekranizacja książki Stephena Kinga już niedługo pojawi się na ekranach kin. Oczekiwanie może umilić Wam 8-bitowa gra online, w której trzeba unikać demonicznego klauna Pennywise. 

It, You'll float too
foto: kadr z gry

Na nową wersję „Tego” czekają wszyscy fani twórczości Stephena Kinga, miłośnicy kina grozy i ci, dla którym nie podobała się ekranizacja z 1990 roku. W Internecie pojawiła się już masa trailerów. W pierwszych ledwo było widać tytułowego klauna, w innych prezentował się już w pełnej krasie, a nawet śpiewał. Media społecznościowe zalały też zdjęcia Billa Skarsgårda w pełnym makijażu, który prezentuje się naprawdę przerażająco. Jednak, żeby przykuć uwagę widzów w dzisiejszych czasach, trzeba czegoś więcej niż konwencjonalne formy promocji. Z tego powodu powstała interaktywna animacja VR, w której możemy odwiedzić kanały zamieszkane przez Pennywise'a.

To jednak nie wszystko. Jeśli nie lubicie nowoczesnych technologii, ale nadal jesteście fanami „Tego” i przy okazji z lubością wspominacie czasy, kiedy królowały 8-bitowe gry, to twórcy filmu przygotowali coś specjalnie dla Was. W sieci pojawiła się zupełnie darmowa prosta gra utrzymana w stylistyce dawnych 8-bitówek. Mowa o „It - Youll float too, w którą możecie zagrać TUTAJ. Zasady gry są proste. Płyniecie po mrocznych kanałach papierowym stateczkiem S.S. Georgie, należącym do jednego z bohaterów filmu. Musicie omijać wszystko, poza czerwonymi balonikami. Na Waszej drodze pojawią się różne przeszkody, w tym demoniczny klaun Pennywise. Do dyspozycji każdy gracz ma trzy życia. Jednak spotkanie z Pennywisem od razu kończy grę. Sterowanie jest bardzo proste. Wystarczy naciskać strzałki w prawo lub lewo.

Gra nie jest zbyt skomplikowana i może szybko się znudzić. Z drugiej strony naukowcy dowiedli, że granie w gry w pracy zwiększa efektywność pracowników. Więc może zamiast niezdrowej przerwy na fajkę, lepiej zafundować sobie chwilę z „It - Youll float too”. Tylko żeby ta chwila nie przerodziła się w kilkugodzinne bicie rekordu...

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Duperele To Horror