23.03.2018 16:12

W Tokio postawiono pomnik na cześć Godzilli

W Hibiya Chanter Square w Tokio od 1995 roku dumnie prężyła się statua Godzilli z czasów Heisei. Teraz jednak postanowiono zmodernizować pomnik i oficjalnie zmienić nazwę skweru.

Pomnik Godzilli w Tokyo
foto: kadr z wideo

Okupowany przez potwora od 1995 roku skwerek w japońskim Tokio został 22 marca 2018 roku przemianowany na Godzilla Square. Oprócz tego pomnik, który przedstawiał klasyczne wcielenie wielkiego gada został gruntownie zmodernizowany. Stara Godzilla została zamieniona na Shin Godzillę, znaną z wydanego w 2016 roku filmu anime o tym samym tytule. 

Nowo postawiony pomnik liczy sobie około 3 metry wysokości i prezentuje się naprawdę piorunująco. Umarł król, niech żyje król:

Godzilla w nowym wydaniu

Stary pomnik Godzilli zostanie przetransportowany do muzeum Toho Cinemas Hibiya, gdzie przedstawiona zostanie już 29 marca 2018 roku. Interesujący dla większości europejskich fanów może być również fakt, że zmieniono potwora z czasów Heisei, na współcześniejszą wersję, Shin Godzillę. Film zawierający tego potwora został przyjęty dosyć negatywnie na zachodnim rynku, ale odniósł ogromny sukces komercyjny na japońskiej ziemi.

Ostatnim filmem, w którym pierwsze skrzypce grała Godzilla jest przygotowana dla Netfliksa „Godzilla: Planet of Monsters” wydana pod koniec 2017 roku. Warto zauważyć, że jest to również największe wcielenie potwora, które dotychczas mieliśmy okazję zobaczyć.

Gojira w Polsce w 2018 roku

Zmieniając na chwilę temat na muzyczną Godzillę - francuski zespół metalowy Gojira pojawi się w Polsce w 2018 roku w ramach Pol'And'Rock 2018, który jest oczywiście odświeżoną wersją Przystanku Woodstock.

Kamil Kacperski
Tagi: Godzilla