17.04.2018 14:11

W Tucson znaleziono kaktusa, który wygląda jak Groot ze „Strażników Galaktyki”

Przyjaźnie wyglądający kaktus odnaleźli mieszkańcy Tucson w stanie Arizona. Znalezisko nie umknęło uwadze internautów, którzy z miejsca pokochali „prawdziwego Groota”.

kaktus Groot
foto: kadr z wideo

Po ogromnym sukcesie obydwóch części filmowych „Strażników Galaktyki”, Groot bardzo szybko stał się wręcz powszechnie uwielbianą ikoną popkultury. W związku z tym, stał się bohaterem wielu fanowskich prac, przeróbek, parodii i innego rodzaju ciekawostek. Cztery lata po premierze pierwszej części okazało się, że nie tylko ludzie pokochali chodzące drzewo.

Miłość do Groota pokazała również sama Matka Natura, która w Tucson wyhodowała swojego własnego przyjaciela szopa Rocketa. Nie jest on co prawda drzewem tak jak komiksowy pierwowzór, a kaktusem. Wydaje się jednak, że twarde igły nie odstraszą wielbicieli marvelowego bohatera, a wręcz przeciwnie - powodują one, że naturalny Groot wygląda jeszcze ciekawiej:

Prawdziwy Groot odnaleziony w Tucson

Sprawa szybko dotarła do lokalnych oddziałów telewizji FOX, która podzieliła się zdjęciami nietypowego kaktusa na swoich social mediach, a także przygotowała na jego temat krótki reportaż wideo.

Oryginalnego Groota będziemy mieli okazję zobaczyć w nadchodzącym filmie „Avengers: Infinity War”, a także w zapowiedzianych „Strażnikach Galaktyki vol. 3”. Premiera pierwszego z nich odbędzie się już 25 kwietnia 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Strażnicy Galaktyki