18.05.2018 14:58

W jaki sposób stworzono efekty specjalne do „Black Panthera”?

Nadzorujący efekty specjalne w Method Studios Daryl Sawchuk udzielił portalu wywiadowi Wired, w którym opowiedział w jaki sposób powstały cyfrowe wersje strojów Killmongera, Black Panthera, a także jak wyglądały prace nad sekwencją akcji z końca filmu. 

Black Panther making of
foto: kadr z wideo

„Black Panther” osiągnął ogromny sukces komercyjny i artystyczny, ale wciąż nie pozostawał bez wad - jedną z nich były definitywnie niedopracowane do końca efekty specjalne, które momentami bardzo utrudniały seans. Zwłaszcza w scenie, w której odbywa się ostateczny pojedynek między Killmongerem i Black Pantherem. Panowie spadają z wysokości, a ich lot wygląda jakby był wyrwany żywcem z gry z czasów Playstation 2.

Nie wszystkich jednak to zraziło - do tej grupy definitywnie zalicza się portal Wired, który przeprowadził wywiad z Darylem Sawchukiem, artystą odpowiedzialnym za animacje w „Black Pantherze”. Artysta opowiedział w jaki sposób przygotowano stroje Killmongera i T'Challi, a także zdradził, jak nagrywano sceny z ostatniej potyczki filmu, która odbywała się na polach Wakandy. Zobaczcie sami:

Black Panther rozłożony na czynniki pierwsze

Osoby, które nie interesują się technologią, terminologią związaną z efektami specjalnymi ani filmoznawstwem, również znajdą w wideo coś dla siebie - w tle widzimy sceny z filmu, w których nie jest jeszcze nałożone CGI. Zobaczenie na własne oczy tego, jak na przestrzeni miesięcy zmieniał się film, bardzo często jest ciekawym doświadczeniem. Dokładnie tak samo jest również i w przypadku „Black Panthera”.

Film pojawił się w kinach 14 lutego 2018 roku, a 15 maja 2018 roku ukazał się na DVD, Blu Ray oraz w wersji cyfrowej. Black Panthera mamy wciąż okazję zobaczyć w filmie „Avengers: Infinity War”, który zadebiutował 25 kwietnia 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Black Panther Disney