18.06.2019 13:08

William Shatner zareagował na logo "Star Treka" na Marsie, godząc w "Star Wars". Mark Hamill odpowiedział

Odtwórca kapitana Kirka skomentował logo "Star Trek" znalezione na Marsie. Gwiazdor "Star Wars" postanowił odpowiedzieć koledze po fachu. Wywiązała się zabawna internetowa sprzeczka legend science fiction.

Star Trek (William Shatner)
foto: kadr z serialu Star Trek

Kiedy NASA zaprezentowała światu zdjęcie z powierzchni Marsa, ukazujące kształt przypominający znak Gwiezdnej Floty, cały świat nie mógł się nadziwić temu zaskakującemu zbiegowi okoliczności. Zdjęcie oczywiście podbiło serca wiernych fanów serialu "Star Trek". Aktor William Shatner, który przez lata wcielał się w kapitana Jamesa T. Kirka w oryginalnej serii z lat 60., postanowił skomentować wieści od NASA, przy okazji dokuczając miłośnikom "Gwiezdnych Wojen". To spowodowało szybką reakcję Marka Hamilla.

"Star Trek" kontra "Gwiezdne Wojny" - William Shatner spiera się z Markiem Haillem

Zdjęcie zaprezentowane na Twitterze NASA w rzeczywistości przedstawia wydmę, która uformowała się w rodzaj półksiężyca, do złudzenia przypominającego znaczek, noszony na mundurach przedstawicieli Gwiezdnej Floty. Shatner napisał na swoim Twitterze post skierowany zarówno do fanów "Star Treka", jak i "Gwiezdnych Wojen".

"

Hej, "Gwiezdne Wojny"! Pospieszycie się, wy rebelianckie szumowiny? Przebiliśmy was! "

Na wpis aktora równie zgryźliwie odpowiedzieli administratorzy oficjalnego Twittera "Gwiezdnych Wojen". Wypowiedź skwitowali GIF-em z Hanem Solo.

"

My jesteśmy dawno, dawno z dala od tej malutkiej czerwonej planety. "

"Sprzeczka" nie umknęła jednak uwadze Marka Hamilla. Odtwórca Luke'a Skwalkera słynie ze swojego poczucia humoru, któremu upust daje za pośrednictwem internetu.

Mark Hamill
Mark Hamill
Przeczytaj także Mark Hamill uspokoił fanów "Star Wars". Luke Skywalker nie umarł jako dziewica

Co odpisał Shatnerowi?

"

E tam. Dla mnie to wygląda jak bumerang. "

Shatner postanowił bronić dobrego imienia Gwiezdnej Floty i odpisał Hamillowi.

"

Nie bądź zazdrosny, Mark. "

Ostatnie słowo należało jednak (jak zwykle) do Hamilla.

"

Właściwie to wygląda jak rogalik, który jest bardzo smaczny z galaretką (nieprzetłumaczalna gra słów - słowo "jelly" oznacza zarówno galaretkę, jak i zazdrośnika - przyp. red.). Mniam! "

Oczywiście cała wymiana zdań przebiegała w przyjacielskim tonie - pół żartem, pół serio. Obaj gwiazdorzy bazowali na nieformalnej rywalizacji pomiędzy fanami "Star Treka" i "Gwiezdnych Wojen". Jak zwykle Hamill okazał się zwycięzcą.

Zobacz też: Quentin Tarantino potwierdził, że powstał scenariusz jego "Star Treka". Film będzie tylko dla dorosłych

Tagi: Duperele Star Trek Mark Hamill Star Wars William Shatner