04.07.2017 11:25

Wynalazca wpadł na pomysł uciszenia ludzi jedzących popcorn w kinie

Pewien mężczyzna być może wymyślił ostateczny sposób, aby zredukować hałas generowany przez mlaskanie do absolutnej ciszy. 

Wynalazca wpadł na pomysł uciszenia ludzi jedzących popcorn w kinie
foto: kadr z filmu

Zapewne nie znajdzie się osoba, która choć raz nie zirytowała się w kinie na dźwięki, jakie generuje osoba pożerająca popcorn. To bez wątpienia może zrujnować cały seans. Na nasze szczęście Amerykanie postanowili coś z tym zrobić. W ramach kampanii promocyjnej dla „Gru, Dru i Minionki”, Vue Entertainment nawiązało współpracę z samozwańczym „Eksploratorem wyobraźni” Dominicem Wilcoxem, który wpadł na pomysł Munch Mufflera, czyli czegoś w rodzaju dźwiękoszczelnej maski, która efektywnie wytłumia głośne przeżuwanie. 

Facet jest dość pomysłowy, bo wśród jego innych wynalazków do zrealizowania mamy też dłonie, które zakrywają twarz widza podczas strasznej sceny, co umożliwia spokojne chwycenie za popcorn. Wilcox wpadł także na pomysł przesuwacza, dzięki któremu nie będziemy musieli prosić osób siedzących z nami o podanie popcornu. Jednak pod względem przydatności, Munch Muffler powinien być oficjalnie wprowadzony w obieg. Dzięki temu kina byłyby zdecydowanie cichsze. A poniżej przesuwacz popcornu:

Urządzenie Wilcoxa szczególnie dobrze sprawdziłoby się właśnie podczas seansu „Gru, Dru i Minionki”, gdzie poziom hałasu mocno przekracza dopuszczalne granice. Nowa odsłona przygód szalenie popularnych Minionków zawitała w kinach 30 czerwca 2017 roku i, jak się mogliśmy spodziewać, okazała się dużym sukcesem komercyjnym, zarabiając w przeciągu paru dni prawie 200 milionów dolarów. Historię o Balthazarze Brattie, byłym dziecięcym gwiazdorze, którego plan zdominowania świata może jedynie powstrzymać Gru z rodziną, krytycy przyjęli z nieszczególnym entuzjazmem, ale zapewne niewiele to znaczy dla Universal Pictures

Kamil Dachnij
Tagi: Duperele