17.10.2017 10:21

Youtuber zmienił „To” w musical. Posłuchaj przerażających piosenek Pennywise'a

Internetowy twórca Aaron Fraser-Nash postanowił przemienić ostatni film Andresa Muschiettiego „To” w musical. W tym celu nagrał kilka piosenek opowiadających o makabrycznych wydarzeniach w miasteczku Derry. Jak mu TO wyszło?

Youtuber zmienił „To” w musical. Posłuchaj przerażających piosenek Pennywise'a
foto: kadr z filmu To

Pennywise Tańczący Klaun niedługo będzie mógł zmienić przydomek na Śpiewający Klaun. Wszystko za sprawą youtubera Aarona Frasera-Nasha, który postanowił przerobić najnowszy film Andresa Muschiettiego w musical. Ostatnio ta forma filmowa jest coraz popularniejsza. Zresztą musicale od dawna idą w parze z ekranizacjami książek Stephena Kinga. Do tej pory na broadwayowskiej scenie można było oglądać rozśpiewane wersje „Carrie”, „Misery” oraz „Lśnienia”. Czemu więc nie moglibyśmy zobaczyć w zupełnie nowej konwencji historii zawartej w filmie „To”

Prawdopodobnie spece od musicali już pracują nad sceniczną wersją książki Kinga. W końcu adaptacja Muschiettiego odniosła tak wielki sukces, że cały świat oszalał na punkcie Pennywise'a. Zanim jednak powstanie musical, musimy zadowolić się jego namiastką. Aaron Fraser-Nash postanowił stworzyć kilka piosenek, które wykonują bohaterowie znani z filmu „To”. Największą popularnością cieszy się utwór, w którym Pennywise śpiewa o swojej żądzy jedzenia małych dzieci.

W kolejnym kawałku Fraser-Nash udowadnia, że umie rapować, a Penywise z powodzeniem zawojowałby Zachodnie i Wschodnie Wyżebrze. W sumie klaun swoje umiejętności pokazał już podczas pojedynku z Freddym Kruegerem.

Jest też piosenka, którą wykonuje Georgie - jedna z ofiar Pennywise'a. W utworze oczywiście nie mogło zabraknąć morderczego klauna, który dorzuca swoje trzy grosze.

Na koniec mamy dla Was historię Billa - starszego brata George'a, który wraz ze swoimi przyjaciółmi postawia rozwikłać tajemnicę zagadkowych zniknięć małolatów w Derry. Tym razem dostajemy cover piosenki „Allstar” z repertuaru Smash Mouth

Przeróbki Frasera-Nasha cieszą się dużą popularnością. Mimo że od premiery filmu „To” minął miesiąc, Pennywise ciągle wzbudza emocje wśród fanów horrorów (i nie tylko). Kolejne spotkanie z Tańczącym Klaunem czeka nas już 6 września 2019 roku, kiedy do kin wejdzie druga część filmu „To”.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: To Horror