21.08.2017 13:31

Za kogo Ben Affleck przebrał się na San Diego Comic Con 2017?

Ben Affleck znalazł sprytny sposób na uniknięcie fanów błagających o autografy podczas San Diego Comic Con 2017. Postanowił założyć kostium i wtopić się w tłum. Za kogo przebrał się odtwórca Batmana?

Ben Affleck, Batman
foto: kadr z filmu

Tak trudno być sławnym aktorem! Żeby swobodnie uczestniczyć w San Diego Comic Con 2017, Ben Affleck musiał założyć przebranie. Stój Batmana byłby jednak zbyt oczywisty, więc gwiazdor postanowił ukryć się pod mniej konwencjonalnym kostiumem. Rzecz działa się w dzień panelu z odtwórcami głównych ról w filmie „Liga Sprawiedliwości”. To właśnie wtedy Affleck definitywnie zaprzeczył plotkom, według których wkrótce miałby pożegnać się z rolą Mrocznego Rycerza. Aktor w dość dosadny sposób oznajmił wszystkim zgromadzonym, że rola Batmana to najwspanialsza rzecz, jaka spotkała go w karierze.

Affleck chciał się wymknąć żądnym autografów fanom lub po prostu zwiedzić Comic Con. W tym celu postanowił wtopić się w otoczenie i założył kostium. Żaden cosplayer nie pochwaliłby tego stroju. Gwiazdor ubrał się w zieloną koszulkę z Oscarem z Ulicy Sezamkowej, a twarz ukrył w taniej masce potwora. Niestety, kiedy jest się wysokim i barczystym trudno schować się w tłumie miłośników komiksów. Fani o sokolim wzroku wypatrzyli Afflecka w tłumie i uwiecznili ukradkowe spotkanie na Instagramie. Dla fanów otarcie się o filmowego Batmana najwyraźniej było jednym z najszczęśliwszych momentów w życiu. Zresztą obejrzyjcie krótkie wideo z tego spotkania.

I tak nic nie przebije jednak reakcji małej fanki Wonder Woman na spotkaniu z Gal Gadot. Najwidoczniej Affleck chciał być anonimowy. Być może taki sposób na swobodne poruszanie się po terenie Comic Con sprzedał mu kolega z planu. Henry Cavill, który wciela się w Supermana, w 2016 roku zrobił podobny eksperyment. Wsunął na twarz maskę Guya Faweksa i beztrosko spacerował alejkami, robił sobie zdjęcia z niczego nieświadomymi uczestnikami imprezy, a nawet nabrał Willa Smitha na panelu „Legionu Samobójców”

Nie tylko aktorów filmowego uniwersum DC trzymają się tego typu pomysły. Na tegorocznym San Diego Comic Con aktorka, która gra w „Black Panther”. Lupita Nyong’o postanowiła przebrać się za różową wojowniczkę Power Rangers i wygłupiać się pomiędzy zdezorientowanymi miłośnikami komiksów. Wszystko oczywiście nagrała. 

Niestety Affleckowi na długo nie udało się ukryć pod maską. Miejmy nadzieję, że inaczej będzie w „Lidze Sprawiedliwości”, gdzie ponownie zobaczymy go w roli Batmana. Premiera filmu już 17 listopada 2017 roku

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Batman Ben Affleck