16.10.2017 14:40

Zielona Latarnia pojawia się w parodii zwiastuna „Ligi Sprawiedliwości”

Dowiadujemy się również jakie inne pseudonimy ma przeciwnik bohaterów, czyli Steppenwolf, a także na jaką przykrą przypadłość cierpi Flash.

Zielona Latarnia pojawia się w parodii zwiastuna „Ligi Sprawiedliwości”
foto: kadr z wideo

SpearArt Entertainment udostępniło 15 października 2017 roku animowaną parodię „Ligi Sprawiedliwości”. Twórcy na warsztat wzięli zwiastun filmu DC, który ukazał się na San Diego Comic Con 2017, a oprócz śmieszkowania ze scen zamieszczonych w trailerze, dodali także coś od siebie.

To owe coś jest zielone, a fani superbohaterów z domu Batmana i Supermana błagali wręcz o to, by znalazło się w „Lidze Sprawiedliwych”. Chodzi oczywiście o Zieloną Latarnię, który w komiksach i większości seriali animowanych bya jednym z założycieli Ligi. Latarnia w filmiku ucina sobie z Alfredem krótką pogawędkę na temat sztuki lądowania:

Inne ciekawe fragmenty należą do Batmana, który wyjawia, że jego największym strachem są wybuchające pingwiny, a nie jak się mogło wydawać nietoperze. Dowiadujemy się również, że imię przeciwnika Ligi, czyli Steppenwolfa, jest bardzo plastyczne i można je zmieniać w zależności od tego co w danym momencie przedstawiciel Darkseida robi.

Na uznanie należy również dbałość o detale twórców, którzy postarali się żeby gdzieś w tle poukrywane były jakieś smaczki. I tak na przykład, gdy widzimy po raz pierwszy Aquamana pod wodą, za nim podążają znani z „Małej Syrenki” Florek i Sebastian. Niestety rybka i krab nie pojawiają się już więcej w zwiastunie. Jest za to Flash, który jest uzależniony od popychania ludzi w najmniej oczekiwanych momentach. Jego ofiarami w zwiastunie stają się Batman i komisarz Gordon.

Polecamy również inną twórczość grupy SpearArt Entertainment. Studio sparodiowało również „Thora: Ragnarok” czy „X-Menów: Apokalipsę”. Natomiast odpowiedź na pytanie czy w „Lidze Sprawiedliwości” pojawi się Zielona Latarnia, otrzymamy 17 listopada 2017 roku, kiedy to film ukaże się w kinach.     

Kamil Kacperski
Tagi: Liga Sprawiedliwości