21.08.2018 11:33

Zmartwychwstały Wolverine przejdzie metamorfozę. Jak będzie prezentował się najsłynniejszy X-Man?

Wolverine powraca w wielkim stylu. Twórcy postanowili jednak poddać bohatera małemu liftingowi.

Zmartwychwstały Wolverine przejdzie metamorfozę. Jak będzie prezentował się najsłynniejszy X-Man?
foto: kadr z filmu Wolverine

Najsłynniejszy z grupy X-Men i jeden z najpopularniejszych bohaterów Marvel Comics zginął w 2014 roku. Od tego czasu lukę po Loganie wypełniały inne postacie o podobnych mocach - wersja z alternatywnej przyszłości, syn z innego wymiaru i klon/córka/siostra, która przybrała pseudonim Wolverine. Mutant z adamantowymi ostrzami wraca jednak do życia, co zasugerowano pod koniec roku 2017. Twórcy komiksu „Return of Wolverine” postanowili zaprezentować, jak będzie wyglądał zmartwychwstały heros. 

„Return of Wolverine” #2 - nowy kostium Logana

Latem 2018 pojawiła się informacja, że przywrócony do życia bohater otrzyma zupełnie nowe moce. Słynne pazury Wolverine'a będą w stanie emitować wysokie temperatury. To jednak nie koniec zmian. Logan dostanie również zupełnie nowy kostium, który przedstawiono na okładce 2. numeru historii powrotu Logana. Strój nie przypomina klasycznych wersji wyglądu postaci. 

Return of Wolverine #2

Zniknęła charakterystyczna maska i krzykliwe kolory. Wolverine zazwyczaj kojarzony jest z żółtym i niebieskim oraz brązowym i czarnym kostiumem. To jego najsłynniejsze odsłony, chociaż na przestrzeni czasu Loganowi zdarzało się paradować również w innych strojach. Nowy uniform nie jest zbyt skomplikowany. Czerń dopełniają fioletowe akcenty i finezyjne zapięcie na piersi. Całość przypomina trochę najnowszy kostium Magneto oraz strój Cyclopsa z czasów Marvel Now. 

Seria „Return of Wolverine” będzie składała się z 5 części. Za historię odpowiedzą scenarzysta Charles Soule i rysownik Steve McNiven. 1. zeszyt trafi do sprzedaży jesienią 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: X-Men Wolverine Marvel Komiks Marvel Comics