02.01.2019 13:39

Zobacz figurę ksenomorfa zrobioną z... piernika!

Norweska mistrzyni cukiernictwa postanowiła skonstruować piernikową rzeźbę przedstawiającą ksenomorfa - morderczego kosmity znanego z serii "Obcy".

Obcy: Przymierze
foto: kadr z filmu Obcy: Przymierze

Co łączy ksenomorfy z pierniczkami? Można by oczywiście odpowiedzieć: "A co ma piernik do wiatraka?", ale okazuje się, że sporo. Pochodząca z Norwegii Caroline Eriksson, postanowiła to udowodnić, łącząc bohatera filmów "Obcy" z ciasteczkami charakterystycznymi dla okresu świąt Bożego Narodzenia. Co jej z tego wyszło?

Ksenomorf z piernika

Ksenomorfy zadebiutowały w 1979 roku filmem Ridleya Scotta pod tytułem "Obcy. Ósmy pasażer Nostromo". Morderczy kosmici zdobyli tak dużą popularność, że pojawili się w kolejnych pięciu filmach z serii oraz pełniły dość istotną rolę w dwóch crossoverach zatytułowanych "Obcy kontra Predator". Tym samym ksnemorfy stały się ikoną filmów science fiction i stałym elementem popkultury. Nie bez powodu zainteresowała się nimi norweska cake designerka, która postanowiła stworzyć piernikowego Obcego. Trzeba przyznać, że jej praca robi wrażenie.

Piernikowy ksenomorf nie jest może jak duży jak jego filmowy odpowiednik, ale ma dość spore rozmiary jak na ciastko. Niestety dość trudno go zjeść, ponieważ mogłoby się to skończyć połamanymi zębami. Nie tylko z powodu metalowego szkieletu, na którym Eriksson bazowała, tworząc słodką rzeźbę. Ksenomorf stworzony przez Eriksson stał się hitem serwisu Reddit. Kobieta opisała tam szczegóły dotyczące pracy nad najnowszym przedsięwzięciem.

"

To żelazna konstrukcja z wyrzeźbionym piernikiem na wierzchu. Najpierw zrobiłam wewnętrzny szkielet o właściwych proporcjach, a potem narysowałam/zaprojektowałam pasujące do niego elementy. Zmieniłam tradycyjny przepis, żeby piernik był bardziej wytrzymały, więc nie polecam go jeść. Użyłam podwójnej ilości syropu i wyeliminowałam proszek do pieczenia. Dzięki temu piernik stał się twardszy i uzyskałam gładszą powierzchnię. Całość jest pokryta dużą ilością roztopionego cukru, by trzymać wszystko w kupie! "

Piernikowe ikony popkultury

Ksenomorf nie jest jedynym dziełem Eriksson. Na Instagramie mistrzyni cukiernictwa możemy znaleźć również inne słynne postacie z filmów, książek i komiksów: Dartha Vadera, smoka Smauga oraz Optimusa Prime'a.

Trzeba przyznać, że Eriksson ma niezwykły talent i nie jeden geek chciałby mieć piernikową wersję ulubionego bohatera we własnym domu.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Obcy