22.08.2018 12:02

Zobacz reakcję amerykańskiego youtubera na film „Legendy polskie: Twardowsky 2.0”

„Twardowsky 2.0” czyli kolejna produkcja z serii „Legendy polskie” stworzona przy współpracy Tomasza Bagińskiego i serwisu Allegro dotarła do najdalszych zakątków świata. Youtuber znany jako AlmightyRich postanowił nagrać swoją reakcję na odświeżone przygody Twardowskiego. 

Zobacz reakcję amerykańskiego youtubera na film „Legendy polskie: Twardowsky 2.0”
foto: AlmightyRich/YouTube

Seria „Legendy polskie” zasłynęła nie tylko w naszym kraju. Dzięki temu, że krótkometrażowe produkcje na podstawie rodzimych legend i podań trafiły na serwis YouTube i można je oglądać całkowicie za darmo, polską kulturę (nie tylko popularną) mogą poznawać mieszkańcy całego świata. Jednym z nich jest youtuber posługujący się nickiem AlmightyRich. Internetowy twórca postanowił obejrzeć jeden z najnowszych filmów Allegro i Tomasza Bagińskiego. Chodzi o film „Twardowsky 2.0”

„Legendy polskie: Twardowsky 2.0” - jak amerykański youtuber zareagował na film?

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych są przyzwyczajeni do wysokobudżetowych produkcji pełnych efektów specjalnych i spektakularnych scen walki. Krótkometrażówki Allegro swoim poziomem może nie dorównują nowej trylogii „Gwiezdnych Wojen” czy serii „Avengers”, ale Tomasz Bagiński to uznany twórca, który potrafi stworzyć nieistniejące światy. Nie bez powodu został zaangażowany przez serwis Netflix do prac nad serialową adaptacją „Wiedźmina”. Z oczywistych względów „Legendy polskie” cieszą się dużym uznaniem w naszym kraju. Ale jak jest w innych częściach świata? 

Jak widać, AlmightyRich został pozytywnie zaskoczony tym, co zobaczył. Początkowo nie wiedział chyba do końca, co ogląda i nie zdawał sobie sprawy z faktu, że „Twardowsky 2.0” to druga część przygód kosmicznego awanturnika, który zadarł z samym diabłem Borutą. Finalnie film przypadł youtuberowi do gustu. Spodobał mu się na tyle, że poprosił swoich widzów, żeby podesłali mu inne produkcje, przypominające „Twardowsky'ego 2.0”. Na uwagę zasługują też fragmenty, w których AlmightyRich... powtarza polskie przekleństwa - „Legendy polskie” bawią i uczą!

W komentarzach pojawiły się propozycje innych filmów z serii „Legendy polskie”, więc niebawem pojawią się pewnie kolejne reakcje youtubera na inne filmy Allegro i Bagińskiego. Twórcy mają w planach następną cześć przygód Twardowsky'ego, ale tym razem w pełnometrażowej formie. Na razie jednak nie pojawiły się żadne szczegółowe informacje na ten temat. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Legendy Polskie Twardowsky YouTube