03.10.2017 14:51

Zrób sobie makijaż Pennywise'a

Pennywise z filmu „To” stał się tak bardzo popularny, że wyznacza trendy w świecie makijażu. Jeśli chcecie wyglądać jak Tańczący Klaun, koniecznie zobaczcie ten tutorial!

Zrób sobie makijaż Pennywise'a
foto: Madeyewlook/YouTube

Jeszcze kilka miesięcy temu artykuł o makijażu na klauna zostałby wyśmiany. Wszystko zmieniło się po premierze ekranizacji książki Stephena Kinga zatytułowanej „To”. Tytułowa mroczna siła manifestuje się jako przerażający klaun, w którego bardzo przekonująco wcielił się Bill Skarsgård. Film stał się jednym z najlepiej sprzedających się horrorów wszech czasów. Twórcy już zapowiedzieli, że trwają pracę nad kontynuacją. Pennywise pojawił się już na ekranie, ale telewizyjnym w dwuczęściowym filmie z 1990 roku. Odgrywający go Tim Curry również potrafił wywołać gęsią skórkę, ale miał bardziej tradycyjny (zgodnie z książką Kinga) makijaż.

W wersji Andresa Muschiettiego Tańczący Klaun ma zdecydowanie mroczniejszy makeup. Jeśli chcecie wyglądać, jak potwór z ekranizacji mistrza grozy, to koniecznie musicie obejrzeć tutorial specjalistki od makijażu, która na YouTube znana jest jako Madeyewlook. Dziewczyna przygotowała film, w którym krok po kroku pokazuje, jak przeistoczyć się w klauna z miasteczka Derry.

I nie jest to wersja prezentowana na plakatach, tylko opcja full hard core, czyli moment, w którym Pennywise pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Żółte oczy, potworny grymas i przerażające zębiska, gotowe odgryź kończynę małego chłopca. Jeśli więc zastanawiacie się za kogo przebrać się na tegoroczne Halloween, to Madeyewlook spieszy Wam z pomocą. Jej poradnika możecie też użyć, jeśli jesteście osobami nieprzepadającymi za dziećmi. Kilkanaście minut przed lustrem i macie gwarancje, że w ciągu dnia nie zaczepi Was żaden denerwujący bachor. 

A jeżeli kochacie Penywise'a na tyle, że nie wystarcza Wam posiadanie jego twarzy, zawsze możecie upiec sobie wizerunek przerażającego klauna.

Zrobisz sobie makijaż Penywise'a?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: #Duperele #To