21.03.2016 08:07

„300” wykroczy poza starożytną Grecję?

Historia starożytnej Grecji to m.in. ogromne, epickie bitwy. Tych jednak nie brakowało też w innych kulturach i właśnie na nich miałyby się skupić kolejne części „300”.

„300” wykroczy poza starożytną Grecję?
foto: kadr z filmu

Wpierw Leonidas starł się z wojskami Kserksesa w bitwie pod Termopilami. Następnie Temistokles wystąpił przeciwko Persom. Reżyserem pierwszej z odsłon był Zack Snyder, przy kontynuacji występował już jako współautor scenariusza. Okazuje się, że twórcy marzy się przedstawienie kolejnych epickich bitew. Czy to oznacza, że dostaniemy następne części „300”?

"

Być może, być może. Dużo rozmawialiśmy o różnych inkarnacjach „300”. Zastanawialiśmy się, czy istnieje możliwość opuszczenia starożytnej Grecji i wykorzystania jej jako punktu wyjścia do opowiedzenia o innych historycznych konfliktach. "

Wcześniej w jednym z udzielonych wywiadów Zack Snyder wspominał, że chciałby nakręcić film o Jerzym Waszyngtonie. Potencjalne dzieło widział jako zrealizowane w stylu „300”:

"

Pierwsze pytanie, jakie sobie zadaliśmy, brzmiało „jak ma to wyglądać”? Wskazałem wówczas na obraz Waszyngtona przekraczającego rzekę Delaware. Wygląda jak „300”. Nie będzie to trudne. "

Reżyser i teraz wrócił do tego konceptu. Wygląda więc na to, że idea przyświecająca ekranizacji komiksu Franka Millera może się po prostu przenieść na inne scenariusze:

"

Mówiłem już o tym, że myślimy o dziele o wojnie o niepodległość. Dyskutowaliśmy o Alamo, a także o bitwie w Chinach - coś w stylu „The Lost Legion” z 2014 roku. Każdy z tych pomysłów jest teraz na tapecie. "

Zack Snyder nie próżnuje, a w jego głowie rodzą się kolejne pomysły. Twórca zdradził, że chciałby również zekranizować powieść Ayn Rand, „Źródło”. Byłby to remake wersji z 1949 roku w reżyserii Kinga Vidora z rolą Gary'ego Coopera. Ponownie za temat wziął się w latach 70. Michael Cimino, jednak projekt nie doszedł do skutku po spektakularnej finansowej klęsce „Wrót niebios”. Snyder wyznał, że już zaczął prace przy tym dziele:

"

Studio Warner Bros. posiada scenariusz, a ja już zacząłem się tym nieco zajmować. Zawsze czułem, że „Źródło” było tezą o procesie twórczym i o tym, co to znaczy coś stworzyć. "

Póki co ostatnim dziełem reżysera pozostaje „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, którego polska premiera odbędzie się 1 kwietnia 2016 roku. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot, Jesse Eisenberg i Jeremy Irons. Ben Affleck wyznał, że nie wyklucza możliwości wyreżyserowania solowego dzieła o Batmanie. Aktor wcielający się w Człowieka Nietoperza ma się podjąć zadania tylko wtedy, gdy będzie miał wystarczająco ciekawy pomysł na fabułę.

Chcielibyście zobaczyć kolejne części „300”?

Robert Skowronski
Tagi: News 300