30.10.2017 15:26

Adam Driver zdradził sekret z „Gwiezdnych Wojen: Ostatnich Jedi”

Aktor udzielił wywiadu, w którym opowiedział co nieco o najnowszej części kosmicznej sagi, z naciskiem na wątki Kylo Rena oraz Rey. UWAGA! Materiał zawiera spoilery.

Adam Driver zdradził sekret z „Gwiezdnych Wojen: Ostatnich Jedi”
foto: Gage Skidmore

Wszyscy nie mogą się doczekać nowej części „Gwiezdnych Wojen” – publiczność która pokochała filmy o rycerzach Jedi chce kolejnej dawki przygód w odległej galaktyce, a aktorzy chcą mieć nareszcie święty spokój i możliwość normalnego rozmawiania o filmie. Jednym z aktorów, który miał dosyć mówienia ogólnikami, jest Adam Driver, który w „Ostatnich Jedi” ponownie wciela się w postać Kylo Rena.

Driver na łamach wywiadu z GQ zaczął opowiadać o swoim bohaterze i o tym, w jaki sposób zmieniło się jego podejście do odgrywania postaci w nowej części, w porównaniu z „Przebudzeniem Mocy”. Jednak co jest ciekawsze w tej rozmowie, to wątek o pochodzeniu Rey (w tej roli Daisy Ridley), czyli głównej bohaterki nowej trylogii „Gwiezdnych Wojen”:

"

Pamiętam nasze pierwsze rozmowy o tym, żeby zrobić postać wielowarstwową, z której możesz zdzierać kolejne części i staje się wtedy zupełnie inną osobą. Okazuje się potem, że Kylo jest kimś innym niż mogło się wydawać.

Według mnie jest bardzo wrażliwym i nieodpornym dzieciakiem, który nie wie czemu ma poświęcić czas i energię, a gdy zakłada na siebie maskę, to nagle zaczyna odgrywać nową rolę. JJ Abrams miał taki pomysł na początku, a Rian Johnson tylko go rozwinął.

A z drugiej strony mamy ukrytą tożsamość pewnej księżniczki, która się chowa po to, żeby się chronić. To łączy ją z Kylo, ponieważ obydwoje starają się ukrywać za tymi sztucznymi wytworami. "

Te słowa Drivera są ogromnym punktem zwrotnym w postaci Rey. Skoro jest księżniczką, to kto jest jej rodzicami? Czyżby Rey była córką Hana i Lei? Czy może należy do zupełnie nieznanej nam rodziny królewskiej? Tego dowiemy się prawdopodobnie dopiero 15 grudnia 2017 roku, kiedy to „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” wchodzą do kin.

Jak według was Rey ma na nazwisko?

Kamil Kacperski
Tagi: News Star Wars Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi