10.09.2018 12:20

Aktorka z filmu „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” została aresztowana

Jedna z aktorek wcielających się w skład X-Men z przyszłości, została aresztowana za malwersacje finansowe. Jaka kara jej grozi?

Aktorka z filmu „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” została aresztowana
foto: kadr z filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

W połowie roku 2018 informowaliśmy, że chińska gwiazda Fan Bingbing została oskarżona za unikanie płacenia podatków od swoich przychodów. Aktorka zniknęła z życia publicznego i odmawiała komentarza w tej sprawie. Po kilku miesiącach śledztwa okazało się, że Bingbing  jednak była winna. Została aresztowana przez chiński rząd i czeka teraz na wydanie wyroku w jej sprawie. 

„X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” - Fan Bingbing winna malwersacji finansowych

Aktorka, która wcieliła się w Blink w jednym z filmów o mutantach Marvela, jest jedną z najlepiej zarabiających gwiazd Chin. Jak podaje Securities Daily, oskarżona o unikanie płacenia podatków Bingbing trafiła „pod kontrolę i będzie czekać na wydanie wyroku”. Od czerwca 2018 roku trwało śledztwo w sprawie gwiazdy, która podpisała kilka kontraktów na jeden film, nie płacąc przy okazji podatku dochodowego. Osobą, która wydobyła przestępstwo na światło dzienne, był prezenter telewizyjny Cui Yongyuan. Przez wiele tygodni od rozpoczęcia śledztwa media społecznościowe Bingbing milczały. Pojawiły się wtedy podejrzenia, że artystka została aresztowana. Z życia publicznego wycofał się również chłopak Bingbing, aktor Li Chen. W końcu potwierdzono te domysły.

W sierpniu 2018 roku pojawiły się informacje, że aktorka dostała 3-letni zakaz grania w filmach za udział w nielegalnym procederze. Tych informacji jednak na razie nie zweryfikowano. Nie wiadomo więc, w jaki sposób Bingbing zostanie ukarana za malwersacje. Aktorka nie jest zbyt popularna na Zachodzie, ale w Chinach należy do najbardziej rozpoznawalnych twarzy współczesnej kinematografii. Tylko w roku 2016 zarobiła ponad 17 milionów dolarów. Ostatnimi produkcjami, w jakich brała udział, są nadchodzące „The King's Daughter” oraz „Unbreakable Spirit”, gdzie wystąpiła u boku Bruce'a Willisa i Adriena Brody'ego. Obecnie jej nazwisko zniknęło z oficjalnych materiałów promocyjnych. Nie wiadomo co z jej rolą w produkcji „355”, w której pojawiły się takie gwiazdy, jak Jessica Chastain, Penélope Cruz, Marion Cotillard czy Lupita Nyong’o

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News X-Men