13.12.2017 14:29

Aktorki i aktorzy, których najczęściej wyszukiwano w Google w 2017 roku

Google ujawniło listę aktorów i aktorek, których imiona i nazwiska najczęściej wpisywano w wyszukiwarkę w kończącym się roku.

Aktorki i aktorzy, których najczęściej wyszukiwano w Google w 2017 roku
foto: kadry z wideo

Jak co roku, Google odkrywa karty i pokazuje, jakie słowa były najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę przez ostatnie 12 miesięcy. Zestawienia przygotowywane przez tę korporację można traktować jako wyznacznik w kwestii całego Internetu, gdyż Google jest dziś absolutnym monopolistą na rynku wyszukiwarek. Z Google korzysta dziś znacząca większość świata.

Wśród różnych zestawień przygotowanych przez Google znalazło się też takie, które ukazuje, jacy aktorzy budzili największą ciekawość internautów, która z kolei prowadziła do wyszukiwania informacji na ich temat. Wyniki, poza kilkoma wyjątkami, nie są szczególnie zaskakujące, co prezentujemy poniżej:

10. Tommy Wiseau

Tommy Wiseau

Aktor, producent, reżyser i przedsiębiorca, o którym niewiele wiadomo, mimo, że co najmniej od kilku miesięcy jest na ustach wszystkich. Ta tajemnicza postać zyskała światową sławę za sprawą reżyserowanego przez Jamesa Franco filmu „The Disaster Artist”, który jest poświęcony właśnie osobie Wiseau i jego wyjątkowemu dziełu „The Room”. Ludzie wciąż zastanawiają się, kim właściwie jest ten człowiek, skąd się wziął, ile ma lat i dlaczego wydał na świat coś takiego jak „The Room”, dlatego nie dziwi fakt, że znalazł się w tym zestawieniu.

9. Maia Campbell

Maia Campbell

Jej nazwisko w tym zestawieniu może dziwić wielu, gdyż Maia Campbell nie jest popularna od kilkunastu lat. W latach 90. była znana przede wszystkim z serialu „In The House”, natomiast w 2017 roku „zasłynęła” ze swojego „występu” przed przemysłową kamerą na stacji benzynowej, gdzie błagała o narkotyki w samej bieliźnie. Filmik stał się viralem, po obejrzeniu którego wiele osób chciało się dowiedzieć, kim właściwie jest Maia Campbell.

8.  Tom Holland

tom holland

Tutaj wyjaśnienie jest oczywiste. Tom Holland w 2017 roku zaprezentował się w reboocie „Spider-Mana” jako tytułowa postać. Zadebiutował w tej roli już w 2016 roku za sprawą „Wojny bohaterów”, co sprawiło, że w ubiegłym roku jego nazwisko również często wpisywano w wyszukiwarkę. Tegoroczny „sukces” zawdzięcza wspomnianemu filmowi „Spider-Man: Homecoming”.

7. Millie Bobby Brown

Millie Bobby Brown

Młoda aktorka wyszukiwana z podobnych względów, co Tom Holland. Pojawiła się w „Stranger Things” już w 2016 roku i już wtedy ludzie próbowali dociec, kim jest ta łysa dziewczynka z serialu o dzieciakach z lat 80. W tym roku włosy Jedenastki odrosły, serial zdobył gigantyczną popularność, a Millie Bobby Brown stała się prawdziwą gwiazdą.

6. Bill Skarsgård

Bill Skarsgard

Kolejny młody aktor, który miał szansę zabłysnąć w tym roku. I choć niewiele osób kojarzy jego twarz, jego uśmiech znają wszyscy. Skarsgård wcielił się bowiem w diabolicznego Pennywise’a w remake’u „To” z 2017 roku, który stał się fenomenem na światową skalę i zarobił więcej niż jakikolwiek horror w historii. Większość internautów chciała zapewne zobaczyć, jak wygląda naprawdę.

Natalia Hluzow
Tagi: News Wonder Woman Kevin Spacey Spider-Man Stranger Things Tommy Wiseau