21.05.2019 12:01

Bajka z gejowskim ślubem nie zostanie wyemitowana w Alabamie. Co na to rodzice?

Telewizja Publiczna w Alabamie zdecydowała się nie emitować odcinka "Artura", który przedstawia ceremonię zawarcia małżeństwa jednopłciowego.

Gejowski ślub w bajce
fot: kadr z wideo

Niedawno pisaliśmy o tym, że w jednej z popularnych animacji zatytułowanej "Artur", zobaczymy ślub dwóch homoseksualnych postaci. Słynna bajka opowiada o przygodach małego mrównika, a całość została oparta na podstawie książek napisanych i zilustrowanych przez Marca Browna. Serial jest emitowany również w Polsce. Gejowski ślub miał mieć miejsce w 1. odcinku 22. serii. Jednak wszystko wskazuje na to, że w jednym ze stanów USA nie dojdzie do emisji tego epizodu.

Alabama nie będzie emitować odcinka z gejowskim ślubem

kadr z serialu Artur
kadr z serialu Artur
Przeczytaj także Gejowski ślub w nowym sezonie słynnego serialu animowanego dla dzieci

Publiczna Telewizja w Alabamie zdecydowała się nie emitować odcinka "Mr. Ratburn and the Special Someone" ("Pan Ratburn i ktoś wyjątkowy"). W tym epizodzie nauczyciel odbiera telefon i rozmawia o ceremonii ślubnej. Uczniowie próbują odgadnąć z kim Pan Ratburn bierze ślub, ale wszystko wyjaśnia się dopiero podczas ceremonii. Okazuje się, że nauczyciel wiąże się z mężczyzną.

Mike Mckenzie, dyrektor programowy w APT powiedział, że stacja została poinformowana o treści wspomnianego odcinka "Artura" postanowiła go nie emitować. Mckenzie powiedział:

"

Rodzice ufają Publicznej Telewizji w Alabamie od ponad 50 lat, żeby zapewnić dzieciom programy, które edukują, inspirują i zapewniają rozrywkę. Co ważniejsze - chociaż gorąco zachęcamy rodziców do oglądania telewizji ze swoimi pociechami i rozmawiania z nimi, czego się nauczyli - rodzice ufają, że ich dzieci mogą oglądać APT bez ich zadzwori. Wiemy również, że dzieci, które są młodsze niż publiczność docelowa "Artura", także ogląda ten program. "

Jeden z matek przyznała, że chciała wykorzystać okazję i nauczyć córkę tego, jak ważne jest wypowiadanie się w imieniu mniejszości. Dlatego też próbowała nagrać kontrowersyjny odcinek, ale kiedy usiadła do oglądania go razem ze swoim dzieckiem, zorientowała się, że to nie jest odcinek, którego się spodziewała.

Zobacz także: Top 15: Najlepsze filmy Disneya wszech czasów, które warto obejrzeć

Tagi: News