30.01.2017 13:24

Ania Rusowicz śpiewa Breakout w soundtracku z filmu „Sztuka Kochania”

W obrazie nie zabrakło nastrojowej muzyki, jak chociażby kompozycji „W co mam wierzyć”. Jak wokalistka poradziła sobie z tym repertuarem?

Ania Rusowicz śpiewa Breakout w soundtracku z filmu „Sztuka Kochania”
foto: materiały prasowe

27 stycznia 2017 roku w kinach pojawił się film „Sztuka Kochania” poświęcony słynnej ginekolog Michalinie Wisłockiej. Jej poradnik o miłości o tytule właśnie „Sztuka Kochania” podbił rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizował seksualność PRL-u.

Kobieta jednak, aby wydać tę pozycję musiała przejść długą drogę i poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości oraz przepychanki z cenzurą. Opowieść o powstaniu książki Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL. Za reżyserię filmu odpowiedzialna jest Maria Sadowska, zaś główną rolę zagrała Magdalena Boczarska.

Soundtrack z muzyką z filmu ukaże się w lutym 2017 roku i w obrazie pojawił się m.in. cover utworu Breakout „W co mam wierzyć”. Numer Tadeusza Nalepy z 1971 roku oryginalnie śpiewała Mira Kubasińska. Natomiast w filmie „Sztuka Kochania” w jednej ze scen pojawiła się Ania Rusowicz, która wykonała właśnie ten utwór z zespołem Mitch & Mitch.

Posłuchajcie tego wykonania:

- - : - - / - - : - -

Obejrzyjcie również zwiastun filmu:

Za scenariusz obrazu odpowiedzialny jest Krzysztof Rak. Obok wcześniej wspomnianej Magdaleny Boczarskiej w filmie zobaczymy również m.in. Piotra Adamczyka, Justynę Wasilewską, Eryka Lubosa, Danutę Stenkę, Karolinę Gruszkę czy Borysa Szyca.

Jak oceniacie cover Ani Rusowicz?

Aleksandra Degórska
Tagi: #News