22.02.2018 17:13

Netflix zaprezentował zwiastun „Anihilacji” - nowego thrillera sci-fi z Natalie Portman i Oscarem Isaakiem

„Anihilacja” to nowa produkcja Netfliksa z gwiazdorską obsadą, zrealizowana przez Alexa Garlanda, twórcę „Ex Machiny”, na podstawie bestsellerowej trylogii Jeffa VanderMeera pt. „Southern Reach”. Serwis ogłosił właśnie datę premiery filmu i zaprezentował pierwszy zwiastun.

Anihilacja Natalie Portman i Oscar Isaac
foto: materiały prasowe Netflix

Netflix rozwija się w zawrotnym tempie nie tylko jako platforma streamingowa, ale także jako producent filmów i seriali. Odcinkowe produkcje Netfliksa już od kilku sezonów osiągają szczyty popularności, jednak ostatnio serwis staje się też znaczącym graczem na rynku filmów pełnometrażowych. „Mudbound” z 2017 roku zdobył aż cztery nominacje do Oscara, w tym za najlepsze zdjęcia zrealizowane przez Rachel Morrison, pierwszą kobietę w historii, która będzie walczyć o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii zdjęcia. Swój film dla Netfliksa z Robertem De Niro i Alem Pacino w rolach głównych realizuje właśnie Martin Scorsese. A już w marcu 2018 premierę będzie miał thriller sci-fi, w którym wystąpili Natalie Portman i Oscar Isaac

Anihilacja plakat

„Anihilacja” - oficjalny zwiastun

Film Alexa Garlanda jest ekranizacją bestsellerowej trylogii Jeffa VanderMeera pod tytułem „Southern Reach”. Jego główną bohaterką jest Lena, biolożka i była żołnierka, która po dziwnym zniknięciu swojego męża wyrusza w niebezpieczną misję, by rozwikłać tajemnicę jego zaginięcia. Wraz z kilkoma innymi członkiniami ekspedycji udaje się w głąb Strefy X - niebezpiecznego i tajemniczego rejonu amerykańskiego wybrzeża. Kobiety odkrywają tam przedziwne krajobrazy i spotykają zmutowane stworzenia, które z jednej strony okazują się fascynujące, lecz z drugiej - zagrażają ich życiu i zdrowiu psychicznemu.

Pierwszy zwiastun produkcji prezentuje się naprawdę imponująco, zarówno pod względem aktorskim, jak i realizacyjnym. 

„Anihilacja” - kiedy premiera?

Widzowie w niektórych krajach mogą oglądać najnowszą produkcję z Natalie Portman w kinach już od 22 lutego 2018. W Polsce „Anihilacja” będzie miała swoją premierę tylko na Netfliksie 12 marca 2018 roku. 

Anihilacja

Twórcą scenariusza i reżyserem filmu jest Alex Garland, który wcześniej zrealizował m.in. intrygującą „Ex-Machinę”. W obsadzie, prócz Natalie Portman i Oscara Isaaka, występują: Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Gina Rodriguez oraz Tuva Novotny.

Natalia Hluzow
Tagi: News Natalie Portman Oscar Isaac Anihilacja