12.09.2018 16:22

„Apostoł”: nowy horror Netfliksa o przerażającym kulcie religijnym [TEASER]

Netflix przygotował kolejny film dla widzów o mocnych nerwach. Już niebawem w serwisie premierę będzie miał horror „Apostoł”.

Apostoł film Netflix
foto: materiały prasowe Netflix

Netflix lubi karmić widzów przerażającymi historiami. Po opartej na faktach „Veronice”, indyjskim „Ghoulu” i serialu „Nawiedzony dom” przyszedł czas na „Apostoła” (z plakatem, którego podobieństwo do „True Detective” wolimy już przemilczeć). Reżyser postanowił podzielić się ze swoimi fanami krótkim wideo zapowiadającym nową produkcję Netflix.

Apostle plakat

„Apostoł” – teaser horroru Netfliksa

„Apostoł” to napisana i wyreżyserowana przez Garetha Evansa („The Raid”) okultystyczna opowieść, w której przerażające są zarówno obłęd wyznawców kultu religijnego, jak i ponura rzeczywistość. W kilkusekundowym filmiku udostępnionym przez reżysera możemy dostrzec krótkie ujęcia potwornych tortur, którym z przerażeniem przygląda się bohater.

Akcja „Apostoła” toczy się w Londynie w 1905 roku. Główny bohater, Thomas Richardson, po latach wraca do domu, by dowiedzieć się, że jego siostra została porwana dla okupu przez sektę. Zdeterminowany, by ją uratować, udaje się na sielską wyspę, która jest siedzibą kultu charyzmatycznego proroka Malcolma. Thomas postanawia wstąpić w szeregi sekty, by poznać jej sekrety. W miarę jak Richardson wyciąga na światło dzienne kolejne tajemnice i eksponuje kłamstwa wspólnoty, do jej członków dociera, że zadarli z niewłaściwym człowiekiem...

„Apostle” – kiedy premiera na Netflix?

W filmie „Apostle” wystąpią Michael Sheen („Masters of sex”) w roli przywódcy kultu religijnego i Dan Stevens („Piękna i bestia”, „Legion”) jako poszukujący siostry Thomas Richardson. Na ekranie pojawią się także Lucy Boynton („Morderstwo w Orient Expressie”), Mark Lewis Jones („Stella”), Bill Milner („X-Men: Pierwsza klasa”), Kristine Froseth („Sierra Burgess jest przegrywem”) i Paul Higgins („Utopia”). Oficjalny zwiastun ma ukazać się 17 września 2018.

Premiera „Apostle” została zapowiedziana na 12 października 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: News Netflix Apostle