28.07.2019 11:44

„Avengers: Endgame” – opublikowano wyciętą scenę pokazującą los zaginionej postaci

„Gdzie jest Gamora?”, „Kim jest Gamora?”, „Dlaczego jest Gamora?” – te pytania zadają sobie fani MCU od chwili zapoznania się z finałem „Avengers: Endgame”. Usunięta scena z filmu odpowiada na nie, pokazując przy tym kolejną scenę obliczoną na bezlitosne wyciskanie łez.

Avengers: Endgame
foto: materiały prasowe Marvel

„Avengers: Endgame” to oficjalnie najbardziej kasowy film w historii kina. Dzięki powrotowi na ekrany kin z dodatkową sceną po napisach zwieńczeniu sagi o Kamieniach Nieskończoności udało się zarobić więcej, niż „Avatarowi”.

Zanim przeczytacie dalszą część tekstu, upewnijcie się, że oglądaliście „Avengers: Endgame”. W innym przypadku możecie mocno popsuć sobie seans.

Obraz pokazujący ostateczne starcia z Thanosem trwał 3 godziny, nic dziwnego więc, że twórcy zdecydowali się na usunięcie z finalnej wersji filmu scen, które mimo swojej wagi nie wniosłyby aż tak wiele do opowiadanej historii.

materiały promocyjne/Marvel Studios
materiały promocyjne/Marvel Studios
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - zobacz wpadki z planu filmu Marvela

Wygrana z Szalonym Tytanem w „Avengers: Endgame” kosztowała życie Tony’ego Starka. Nowa scena zapowiadające wydanie filmu na Blu-rayu pokazuje, jak na poświęcenie Iron Mana zareagowali jego towarzysze oraz co zrobiła wtedy Gamora.

Usunięta scena z „Avengers: Endgame”. Hołd dla Iron Mana i losy Gamory

Twórcy „Avengers: Endgame” zamierzali pokazać, jak na bohaterską śmierć Tony’ego Starka zareagowały najważniejsze postaci MCU. Scena miała wbić widzów w fotele i wycisnąć jeszcze więcej łez.

Przy okazji rozwiązano też zagadkę, która nurtowała fanów. Czy Gamora została usunięta ze wszechświata jako sprzymierzeniec Thanosa, czy przetrwała bitwę, żeby stać się „białym króliczkiem” w „Strażnikach Galaktyki vol. 3”?

Na fragmencie widać wyraźnie, jak Gamora wykorzystuje podniosłą chwilę klękania Avengersów przed Iron Manem, żeby zniknąć i udać się w nieznanym kierunku.

Koniec „Avengers: Endgame” sugeruje, że poszukiwania zielonoskórej miłości Star-Lorda będą głównym wątkiem następnej części „Strażników galaktyki”. Dzięki nowej scenie wiemy, że Gamora rzeczywiście przeżyła i że jest szansa na jej odnalezienie. Pytanie tylko, kim jest pochodząca z przeszłości postać, która nie zmieniła się na lepsze podczas wspólnych przygód z Peterem Quillem i pozostałymi Strażnikami.

Zobacz także: Czy 3. część "Strażników Galaktyki" nosić będzie tytuł "Asgardians of the Galaxy"? James Gunn skomentował sprawę 

Czy ta scena powinno znaleźć się w Avengers: Endgame?

Tagi: News Avengers Avengers 4