21.11.2019 14:02

"Avengers: Endgame" - w filmie miał się pojawić wzruszający hołd złożony Grootowi

W sieci pojawił się concept art przedstawiający alternatywny wygląd Rocket Raccona. Początkowo Strażnik Galaktyki miał oddać hołd swojemu poległemu kompanowi.

Avengers: Infinity War
foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Nie ma chyba bardziej zżytej ze sobą pary przyjaciół w filmach Marvela niż Rocket Raccoon i Groot. Z tego powodu śmierć drzewopodobnego kosmity w "Avengers: Infinity War" była niezwykle poruszająca. Okazuje się, że w "Avengers: Endgame" kosmiczny szop miał oddać hołd swojemu poległemu towarzyszowi.

"Avengers: Endgame" conept art Rocket Raccoona

W czwartej części "Avegers" Rocket i Nebula byli jedynymi członkami Strażników Galaktyki, którzy nie zostali wymazani z istnienia przez pstryknięcie Rękawicą Nieskończoności. Szop przez pięć lat, które minęły od porażki superbohaterów w Wakandzie, zdążył przyzwyczaić się do życia na Ziemi. Szybko zaaklimatyzował się i odnalazł wśród pozostałych bohaterów, ale w głębi duszy tęsknił za swoimi kamratami, a szczególnie za Grootem.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Strażnicy Galaktyki": fan z odkrył zaskakujący szczegół na temat Rocket Raccoona

Osoby odpowiedzialne za wizualną stronę "Endgame" postanowiły w symboliczny sposób pokazać żałobę Rocketa poprzez element kostiumu, który podkreślałby pamięć po zmarłym Groocie. W albumie "Marvel's Avengers: Endgame - The Art of the Movie" ukazującym kulisy powstawania filmu, zaprezentowano niewykorzystane szkice koncepcyjne bohaterów produkcji. Wśród nich nie zabrakło Rocketa. Okazuje się, że w jednym z wczesnych pomysłów szop miał nosić na ręce bransoletkę zrobioną z gałązki pozostawionej przez Groota.Concept art pojawia się w 2:37 minucie poniższego wideo.

W albumie nie zawarto opisu tego szkicu ani powodu, z którego twórcy nie zdecydowali się wcielić go w życie. Być może wynikało to z faktu, że wraz z bohaterami w proch rozsypały się również przedmioty i stroje, które mieli na sobie w momencie znikania. Groot nie nosił ubrania, więc tym bardziej trudno sobie wyobrazić, żeby pozostała po nim nawet najmniejsza gałązka. Nie zmienia to jednak faktu, że pomysł jest niezwykle wzruszający i w bardzo prosty sposób mówi o kondycji psychicznej Rocketa.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - początkowo jedna z bohaterek miała użyć Rękawicy Thanosa

Zobacz też: Czy Thanos powróci w kolejnych filmach Marvela? Usunięta scena z "Avengers: Endgame" potwierdza tę teorię

Tagi: News Avengers Strażnicy Galaktyki Marvel Avengers: Infinity War Avengers 4