08.11.2019 14:37

"Avengers: Endgame" zawiera sprytne nawiązanie do "Powrotu do przyszłości 2". Udało się wam je odnaleźć?

"Avengers: Endgame" będzie rozkładane na czynniki pierwsze jeszcze przez kolejne kilkanaście lat. Przykładem tego jest fakt, że dopier kilka miesięcy po premierze pewien fan odkrył nawiązanie do "Powrotu do przyszłości 2". 

"Avengers: Endgame" zawiera sprytne nawiązanie do "Powrotu do przyszłości 2". Udało się wam je odnaleźć?
foto: materiały prasowe/Disney

"Powrót do przyszłości II" jest bardzo dobrym przykładem filmu, który niewątpliwie zainspirował twórców "Avengers: Endgame". W końcu obydwie produkcje opowiadały o podróży w czasie. Bracia Russo postanowili zawrzeć mały hołd dla Roberta Zemeckisa i Boba Dale'a, więc stworzyli jedno ujęcie, które bezpośrednio parodiuje fragment "Powrotu do przyszłości", w którym Marty McFly przenosi się do 2019 roku i czasów latających desek.

Avengers: Endgame - nawiązanie do Powrotu do przyszłości 2

Chodzi o fragment końca, w którym po pstryknięciu Iron Mana przenosimy się na inną część pola bitwy i widzimy, jak Leviathan rozpływa się w powietrzu zanim zdąży połknąć Rocketa. Strażnik Galaktyki reaguje na ten atak w taki sam sposób, jak Marty na "atak" rekina-hologramu w II odsłonie "Powrotu do przyszłości". Trzeba przyznać, że jest to naprawdę ładne i subtelne nawiązanie, które oddaje hołd klasykowi kina przygodowego.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - ruszyła kampania oscarowa filmu Marvela. O jakie nominacje będzie walczył?

Nagranie znajdziecie na subreddicie Marvel Studios (wystarczy kliknąć tutaj).

Twórcy "Endgame" chętnie przypomnieli o popularnych filmach o podróżowaniu w czasie - nawet w trakcie jednej ze scen Ant-Man i War Machine wymieniają coraz to kolejne obrazy. Jednym z nich jest również opisywany "Powrót do przyszłości". Bracia Russo tłumaczyli jednak w wywiadach, że zasady podróży w czasie znane z przygód Marty'ego McFly'a nie były dla nich i musieli znaleźć inny sposób na wytłumaczenie tego zjawiska.

"Avengers: Endgame" jest już dostępny w sprzedaży na DVD i Blu-ray. Film będzie dostępny również na platformie streamingowej Disney+.

Tagi: News Marvel Avengers 4