16.04.2018 18:46

„Avengers: Infinity War”: Kto zagra członków Black Order? Twórcy ujawnili kolejną osobę w obsadzie

Bracia Russo zdradzili, kto wcielił się w Proximę Midnight w „Avengers: Infinity War”, dzięki czemu znamy już prawie wszystkich odtwórców ról złoczyńców z Black Order.

Black Order w Avengers: Infinity War
foto: kadr ze zwiastuna "Avengers: Infinity War"

Premiera „Avengers: Infinity War” już za kilka dni, jednak twórcy dopiero teraz zdradzili, kto wcielił się w jedyną kobietę w filmowym zakonie Black Order. Do grona kosmicznych przestępców działających na zlecenie Thanosa dołączyła Carrie Coon, aktorka znana m.in. z seriali „Fargo” i „Pozostawieni”.

Carrie Coon

Black Order – kto zagrał członków Zakonu w „Avengers: Infinity War”?

Thanos w nadchodzącym filmie MCU ma być złoczyńcą groźniejszym od Dartha Vadera; charakterem czarnym jak smoła i najbardziej złowrogim, potężnym i bezlitosnym z potworów, jakich widział filmowy świat Marvela. Jednak nawet on nie byłby w stanie walczyć jednocześnie z wszystkimi superherosami gromadzonymi w uniwersum przez 10 lat istnienia MCU. Dlatego też w „Avengers: Infinity War” pojawią się członkowie zakonu Black Order, którzy pomogą Thanosowi w skompletowaniu Kamieni Nieskończoności, a przy okazji w skutecznym dręczeniu głównych protagonistów.  

W skład komiksowego zakonu wchodzą: Corvus Glaive, Proxima Midnight, Supergiant, Ebony Maw i Black Dwarf. W filmie nie zobaczymy jednak telepatki o pseudonimie Supergiant, zaś przewrotne przezwisko Black Dwarfa zmieniono na Cull Obsidian.

Dotychczas ujawniono już, że Ebony Maw będzie mówił głosem Toma Vaughana-Lawlora, zaś Cull Obsidian (Black Dwarf) otrzymał głos Terry’ego Notary’ego, którego kinomani mogli zobaczyć na plakatach oraz w słynnej scenie przyjęcia z „The Square”. Teraz, kiedy wiemy już, że w Proximę Midnight wcieli się Carrie Coon, jedyną niewiadomą pozostaje Corvus Glaive – zawodowo prawa ręka Thanosa, zaś prywatnie mąż Proximy.

Czy Peter Dinklage zagra Corvusa Glaive’a?

Choć odtwórca roli Corvusa Glaive’a wciąż nie jest znany, fani podejrzewają, że to właśnie w niego wcieli się Peter Dinklage, a więc Tyrion z „Gry o tron”, którego obecność w 3. części „Avengers” została oficjalnie potwierdzona. Wskazuje na to zarówno dubbingowe doświadczenie aktora, jak i wypowiedź jednego z braci Russo, który zapytany o udział Dinklage’a w filmie, wyjawił:

"

Może Wam to zająć chwilę lub dwie, ale z pewnością go rozpoznacie… To wszystko, co mogę powiedzieć. "

Czy chodzi więc o to, że aktora nie zobaczymy na ekranie, ale po chwili lub dwóch z pewnością rozpoznamy go po głosie? Odpowiedź uzyskamy już niebawem. Film „Avengers: Infinity War” trafi do kin już w przyszłym tygodniu. Polska premiera odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Marvel Avengers: Infinity War Thanos