23.04.2018 16:03

„Avengers: Infinty War”: Twórcy zdradzili, kto wcieli się w Corvusa Glaive’a. I nie jest to jednak Peter Dinklage

W odpowiedzi na falę doniesień i spekulacji , że w filmie „Avengers: Infinity War” Corvusem Glaivem będzie Peter Dinklage, bracia Russo postanowili zdradzić, kto naprawdę użyczy głosu tej postaci.

Corvus Glaive
foto: kadr z wideo "Who is Marvel's Corvus Glaive?"

W związku z tajemnicą, jaką owiana jest rola Petera Dinklage’a w „Avengers: Infinty War” oraz faktem, że do niedawna nie ujawniano nazwiska aktora, który wcieli się w Corvusa Glaive’a, wiele osób łączyło te fakty i spekulowało, że to właśnie Tyrion z „Gry o tron” okaże się ostatnim członkiem Black Order. Krótki klip ukazujący walkę Avengerów z poplecznikami Thanosa jeszcze bardziej rozgrzał atmosferę wokół tej prognozy. Ostatecznie okazało się jednak, że byliśmy w błędzie. Corvus Glaive będzie mówił innym głosem, a Petera Dinklage’a zobaczymy w zupełnie innej roli.

Kto użyczy głosu Corvusowi Glaive’owi?

Dotychczas wiadome było, że w Proximę Midnight wcieliła się Carrie Coon, Cull Obsidiana (Black Dwarfa) zagrał Terry Notary, zaś Ebony Maw otrzymał głos Toma Vaghana-Lawlora. Podczas rozmowy z Cinemablend bracia Russo zdecydowali się też wreszcie powiedzieć, że w roli Corvusa Glaive’a usłyszymy Michaela Jamesa Shawa.

Anthony Russo skomentował ten wybór następująco:

"

Obsadziliśmy go na tej samej zasadzie, co Josha Brolina w roli Thanosa – by przenieść na ekran pewien bardzo przyziemny, realistyczny charakter. Chcieliśmy tego w przypadku każdego członka Black Order. Tak więc zatrudniliśmy bardzo dobrych aktorów do tych ról. "

Michael James Shaw jest znany przede wszystkim z ról na małym ekranie. Wystąpił m.in. w serialach „Constantine” i „Limitless”.

Kogo Peter Dinklage zagra w „Avegers: Infinity War”?

Choć twórcy postanowili wreszcie ogłosić, kogo usłyszymy w roli Glaive’a, wciąż nie wiadomo, w jakiej roli pojawi się Peter Dinklage. Teraz, kiedy wiemy już, kogo na pewno NIE zagra, najbardziej prawdopodobną opcją wydaje się karzeł znany ze świata Thora – Eitri, który wykuł dla niego młot Mjolnir, i który ma stworzyć jego nową broń.

Czy faktycznie właśnie w tej roli pojawi gwiazda „Gry o tron”? Przekonamy się już za parę dni. Premiera „Avengers: Infinity War” już 25 kwietnia 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Avengers: Infinity War Peter Dinklage