06.09.2019 14:38

"Avengers" - co jedna z nieobecnych bohaterek robiła w czasie "Inifnity War" i "Endgame"?

Chociaż w filmach "Avengers: Infitnity War" i Avengers: Endgame" pojawiają się prawi wszyscy bohaterowie z filmów Marvela, zabrakło Sharon Carter. Co działo się z agentką S.H.I.E.L.D.?

Avengers: Infinity War
foto: materiały promocyjne/Marvel Studios

Fani komiksów od lat marzyli, żeby zobaczyć na kinowym ekranie bitwy, jakie w papierowym uniwersum są na porządku dziennym. W "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame" udało się stworzyć namiastkę historii, w których postacie z różnych serii biorą udział we wspólnej walce. Niestety w trzeciej i czwartej części "Avengers" zabrakło kilku bohaterów. Wśród nich była Agentka 13, czyli Sharon Carter. W końcu wiemy, co się z nią działo.

"Avengers" - gdzie była Agentka Carter?

Sharon Carter, w którą wcieliła się Emily VanCamp, była siostrzenicą Peggy Carter - słynnej agentki specjalnej, działającej w okresie II wojny światowej, która była współzałożycielką S.H.I.E.L.D. i osobą bliską serca Kapitana Ameryki. W filmie "Captain America: Winter Soldier" odegrała bardzo ważną rolę, pomagając tytułowemu herosowi w walce z ukrytymi agentami Hydry. W "Civil War" zasugerowano wątek romantyczny pomiędzy Sharon i Steve'em. Pocałunek Agentki 13 i Kapitana Ameryki to ostatnia scena w filmowym uniwersum, w którym pojawiła się Carter.

Aktorka została zapytana o status swojej postaci w rozmowie z Entertainment Weekly. Co odpowiedziała?

"

Oczywiście dowiemy się, gdzie cały ten czas była Sharon, ponieważ ukrywała się. "

Okazuje się, że była agentka postanowiła nie wychylać się przez co najmniej 5 lat. Kiedy jednak poznamy szczegóły jej losów? VanCamp powróci do swojej roli w nadchodzącym serialu Marvela pod tytułem "Falcon and the Winter Soldier", który skupi się na współpracy dwóch pomocników Kapitana Ameryki. Fani Agentki 13 muszą więc poczekać na premierę produkcji.

Marvel Studios Faza 4
Marvel Studios Faza 4
Przeczytaj także Natalie Portman jako Thor, Mahershala Ali jako Blade i zapowiedź Fantastycznej Czwórki - Marvel na SDCC 2019

"Falcon and the Winter Soldier" - kiedy premiera?

Serial trafi na platformę stramingową Disney+. W rolach głównych wystąpią oczywiście Anthony Mackie i Sebastian Stan. Sharon Carter nie będzie jedyną powracającą po latach bohaterką z filmów Marvela. W produkcji pojawi się ponownie Helmut Zemo (Daniel Brühl) - osoba odpowiedzialna za rozłam pomiędzy członkami Avengers. Jaką intrygę uknuje tym razem? Przekonamy się za kilka miesięcy. Dokładna data premiery nie została jeszcze zdradzona, ale wiadomo, że "Falcon and the Winter Soldier" zadebiutuje na początku 2020 roku.

Anthony Mackie
Anthony Mackie
Przeczytaj także Anthony Mackie: "Myślałem, że Dave Bautista zabił Toma Hollanda na planie Avengers: Endgame"

Zobacz też: Anthony Mackie miał wystąpić w "Spider-Manie: Far From Home". Nie zagrał przez Toma Hollanda

Tagi: News Avengers Kapitan Ameryka Marvel Avengers: Infinity War Avengers 4