22.10.2019 14:37

"Batman": czyim głosem będzie się inspirował Robert Pattinson kreując swojego bohatera?

Robert Pattinson, czyli nowy Batman, wyznał w ostatnim wywiadzie na kim zamierza się wzorować kreując swoją postać.

Foto: FADEL SENNA/AFP/East News
Foto: FADEL SENNA/AFP/East News

Każdy artysta potrzebuje inspiracji. Nie inaczej jest z aktorami. Również każdy z dotychczasowych odtwórców roli Batmana wykreował odrębną postać, znacznie różniącą się od reszty. Na kim zamierza wzorować się Robert Pattinson kreując swoją wersję Mrocznego Rycerza?

"Batman" - czyim głosem będzie się inspirował Robert Pattinson?

Robert Pattinson udzielił ostatnio wywiadu dla Access Hollywood, gdzie uchylił rąbka tajemnicy w kwestii przygotowań do roli Batmana. Po pierwsze przyznał, że przymierzał już strój. Wyznał również, że wcielając się w Bruce'a Wayne'a zamierza inspirować się głosem Willema Dafoe. A konkretniej - głosu, którego ten używał kreując swoją postać w horrorze "The Lighthouse", w którym panowie wspólnie wystąpili.

"

Głos Willema jest bardzo inspirujący, jeśli mam być szczery. Właśnie takiego głosu zamierzam użyć [...] Myślę, że w głosie Batmana jest ta piracka nuta. Sądzę, że będzie to do niego pasowało. "

Robert Pattinson
Robert Pattinson
Przeczytaj także Robert Pattinson nie rozumie, dlaczego został Batmanem

W innym wywiadzie, tym razem udzielonym portalowi Entertainment Weekly, Pattinson skomentował angaż Zoë Kravitz do roli Catwoman. Przyznał, że bardzo go ta wieść ucieszyła, bo przyjaźni się z Zoë od długiego czasu, a samą aktorkę określił jako wspaniałą.

Zobacz też: Robert Pattinson nie rozumie, dlaczego "ludzie są wkurzeni z powodu Zmierzchu"

Tagi: Film News Batman Robert Pattinson Willem Dafoe