12.10.2017 10:32

Ben Affleck przeprasza za złapanie za pierś Hilarie Burton

Po ujawnieniu ekscesów Harvey’ego Weinsteina, na jaw wyszły inne przypadki nieodpowiedniego zachowania wobec kobiet w Hollywood.

Ben Affleck przeprasza za złapanie za pierś Hilarie Burton
foto: Elen Nivrae

Aktor wcielający się na dużym ekranie w Batmana opublikował 10 października 2017 roku na swoim Twitterze oświadczenie, w którym potępił działania Harveya Weinsteina, po tym, jak producentowi zarzucono, że molestował seksualnie swoje pracownice.

Affleck wyraził swoje wsparcie dla kobiet, które rzekomo padły ofiarą Weinsteina:

"

Czuję jednocześnie smutek i gniew myśląc o tym, że człowiek, z którym pracowałem używał swojej pozycji, aby zastraszać, wykorzystywać seksualnie i manipulować wiele kobiet na przestrzeni lat. Dzisiejsze doniesienia, że zarzuca mu się również napastowanie sprawiły, że poczułem się słabo. Jest to całkowicie nieakceptowalne zachowanie i zastanawiam się co mogę zrobić, żeby do takich sytuacji już nigdy nie doszło. Musimy się bardziej starać, by chronić swoje matki, córki, żony, współpracowniczki i podwładne. Musimy wspierać te kobiety, które wychodzą naprzeciw tyranii i mówią głośno o niesprawiedliwości i nadużyciach władzy ze strony mężczyzn oraz sprawić, że u władzy pojawi się więcej kobiet. "

Jednak po publicznym potępieniu Weinsteina, aktorowi przypomniano jego grzechy z przeszłości. Jedna z użytkowniczek Twittera napisała, że:

"

Przecież on złapał Hilarie Burton za pierś w programie TRL na MTV. Ale chyba wszyscy o tym zapomnieli. "

Była jednak w błędzie, ponieważ zachowanie Afflecka nie zostało zapomniane kompletnie. Sama aktorka odpowiedziała użytkowniczce, że:

"

Ja nie zapomniałam. "

Po tym, jak wiele innych osób zaczęło pisać, że zachowanie aktora było obrzydliwe, karygodne i odrażające, aktorka podziękowała za słowa wsparcia:

"

Serio, bardzo wam za to dziękuję. Byłam wtedy dzieciakiem! "

Po fali pomyj wylanej na głowę Afflecka za hipokryzje, aktor po raz kolejny wziął sprawy w swoje ręce, wystosowując publiczne przeprosiny wobec Burton:

"

Zachowałem się bardzo nieodpowiednio wobec panny Burton i szczerze za to przepraszam. "

Wydaje się, że sprawa jest skończona. Pojawiają się jednak głosy, że kontrowersje spowodowane przez tę krótką wymianę zdań na Twitterze mogą mieć wpływ na odbiór „Ligi Sprawiedliwych" która wchodzi do kin już 17 listopada 2017 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Ben Affleck