04.12.2019 14:02

"Black Widow": Gruby Thor zagrożony. Czy Red Guardian przebije jego popularność?

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun "Black Widow", w którym pojawił się Red Guardian - bohater grany przez Davida Harboura. Czy przebije popularność Grubego Thora z "Avengers: Endgame"?

Black Widow
foto: kadr z filmu Black Widow

Chyba nikt się tego nie spodziewał, ale prawdziwą gwiazdą pierwszego zwiastuna Black Widow jest postać Davida Harboura - Red Guardian. Postawny rosyjski superbohater powoli staje się nowym memem i ma szansę przyćmić Grubego Thora z "Avengers: Endgame".

"Black Widow" - czy Red Guardian jest lepszą postacią niż Gruby Thor?

Na początku grudnia 2019 roku Marvel Studios zaprezentowało pierwszą zapowiedź solowego filmu o Black Widow. W zwiastunie pokazano wiele scen akcji. Fani mieli okazję zetknąć się ponownie z główną bohaterką, odgrywaną przez Scarlett Johansson oraz zupełnie nowymi postaciami - Yeleną Belovą (Flornece Pugh), Meliną (Rachel Weisz) oraz Red Guardianem (David Harbour). Gwiazdor "Stranger Things" wcielił się w rosyjski odpowiednik Kapitana Ameryki, który jednocześnie ma w sobie wiele cech tak zwanego "tatuśka". Jednym z nieodzownych elementów tego archetypu jest dobrze rozwinięty mięsień piwny. Do tej pory największą popularność wśród puszystych postaci Marvela zdobył Bro Thor - czyli wersja herosa z "Avengers: Endgame".

Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU
Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU
Przeczytaj także Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU

Zobacz: "Black Widow" - pierwszy zwiastun nowego filmu Marvela

Bro Thor, zwany również Grubym Thorem był fantastycznym pomysłem Taiki Waititiego, który do tragedii w życiu bohatera postanowił wprowadzić nieco humoru i po raz kolejny uczynić go postacią komiczną. Są jednak pewne zastrzeżenia pod adresem reżysera. Bro Thor jest bowiem w pewien sposób przykładem zjawiska znanego jako fat shaming. Tusza boga piorunów jest obiektem żartów. Fabuła filmu jednoznacznie sugeruje, że Thor zyskał na wadze przez serię niepowodzeń, kodując obraz osoby z nadwagą jako ofiary losu. Co prawda pod koniec filmu heros nabrał wiary w siebie i udowodnił, że nie muskulatura czyni superbohaterem, ale niesmak mógł pozostać.

Foto: kadr z wideo
Foto: kadr z wideo
Przeczytaj także Chris Hemsworth stwierdził, że dzięki graniu Grubego Thora zrozumiał, jak to jest być w ciąży

Komiks superbohaterski i filmy bazujące na tym gatunku ma to do siebie, że lubi pokazywać głównych bohaterów w nierealny, wyidealizowany sposób. Większość herosów ma więc idealnie wyrzeźbione ciała, które co prowada sąnajczęściej wynikiem supermocy danej postaci, ale może również wpisywać się w niezdrowy kult ciała. Dopiero od kilku lat twórcy zaczęli wprowadzać w obrębie najpopularniejszych serii herosów o różnych kształtach i wymiarach, które nie są antagonistami, ani nie funkcjonują w ramach wątku humorystycznego.

Jason Momoa
Jason Momoa
Przeczytaj także Czy Aquaman zmienia się w Grubego Thora? Zdjęcie, na którym Jason Momoa nie ma koszulki zaniepokoiło fanów

W komiksach Marvela oryginalny Red Guardian ma oczywiście muskuły, których pozazdrościłby mu niejeden kulturysta. Jednak twórcy "Black Widow" postanowili zmienić jego oblicze, obsadzając w tej roli 44-letniego aktora, który nie ma ciała sportowca. W zwiastunie pojawia się dosłownie w kilku scenach, ale na każdym kroku podkreśla, że nie wstydzi się swojej budowy. Co prawda Red Guardian ma pewne cechy postaci komediowej, różni się jednak od Bro Thora, ponieważ heros Harboura wygląda na dumnego z siebie mężczyznę, który nie ma żadnych kompleksów. Nowa rola pozwala więc aktorowi poczuć się swobodnie. W 2019 roku aktor wystąpił w roli Hellboya. Grał, mając na sobie strój symulujący muskulaturę. Produkcja okazała się klapą. Miejmy nadzieję, że w przypadku "Black Widow" Harbour dostarczy nam bohatera, na którego powrót będziemy czekać w kolejnych produkcjach MCU.

Faza 4 Marvel Studios
Faza 4 Marvel Studios
Przeczytaj także Rosyjski Kapitan Ameryka, zła żeńska wersja Iron Mana i kosmiczny Avenger. Kim są bohaterowie nadchodzących filmów Marvela?

"Black Widow" - kiedy premiera?

Film w reżyserii Cate Shortland trafi na ekrany kin już 1 maja 2020 roku. W rolach głównych oprócz Johnasson, Harboura, Weisz i Pugh zobaczymy Williama Hurta, oraz O-T Fagbenle'a.

Black Widow
Black Widow
Przeczytaj także "Black Widow": gwiazda kolejnej produkcji Marvela zdradziła, jak będzie wyglądał film

Zobacz też: "Black Widow": Robert Downey Jr. ponownie w roli Iron Mana

Tagi: News Thor Marvel David Harbour Marvel Comics Chris Hemsworth Czarna Wdowa Avengers 4