13.07.2018 15:38

Bohaterowie filmów „Niezniszczalny” i „Split” w końcu razem na pierwszym zdjęciu z „Glass”

„Glass” będzie długo wyczekiwanym połączeniem historii pokazanych w filmach „Niezniszczalny” i „Split”. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie z produkcji w reżyserii M. Nighta Shyamalana. 

Niezniszczalny i  Split
foto: kadry z filmów Niezniszczalny i Split

W roku 2000 pojawił się dramat z elementami science fiction pod tytułem „Niezniszczalny”, w którym główne role grali Bruce Willis i Samuel L. Jackson. W produkcji poznajemy mężczyznę, który jako jedyny ocalał z katastrofy pociągu. Nieuleczalnie chory fanatyk komiksów pomaga mu odkryć supermoce godne herosów w kolorowych trykotach. W 2016 roku stworzono thriller „Split” z Jamesem McAvoyem, opowiadający o mężczyźnie o mnogiej osobowości, który porywa trzy nastolatki. Pozornie filmy nie mają ze sobą nic wspólnego poza osobą reżysera M. Nighta Shyamalana, ale spostrzegawczy fani zauważyli, że obie produkcje rozgrywają się w tym samym świecie. Potwierdziła to zapowiedź filmu „Glass”, w którym w końcu zobaczymy Davida Dunna, Pana Glassa i Kevina Wendella Crumba na jednym ekranie. 

„Glass” - Bruce Willis, Samuel L. Jackson i James McAvoy na jednym zdjęciu

Dzięki Entertainment Weekly momentu połączenia obu filmów możemy zobaczyć doświadczyć. Portal zamieścił pierwsze fotosy z filmu „Glass”. Na jednym z nich widzimy bohaterów granych przez Willisa, Jacksona i McAvoya. Mężczyźni znajdują się w tajemniczej placówce, w której znajdują się pod przymusem. Wskazują na to szpitalne piżamy i kajdanki przytwierdzone do podłogi. 

Glass

„Glass” - o czym jest film

Na razie nie wiele zdradzono na temat fabuły, ale wiadomo, że grany przez Willisa Dunn postanawia wykorzystać swoje moce, by wyśledzić niebezpiecznego dla otoczenia Crumba. W pewnym momencie Dunn, jego wróg Pan Glass i Crumb, trafią w ręce postaci granej przez Sarah Paulson. Aktorka wcieli się w specjalistkę psychiatrii specjalizującą się w trudnych przypadkach, uważających się za superbohaterów. Trójka bohaterów zostanie zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. W filmie pojawi się również Casey Cooke - bohaterka grana przez Anyę Taylor-Joy. Dziewczyba była jedyną ofiarą Crumba, która przeżyła spotkanie z jego najniebezpieczniejszym wcieleniem. Powrócą też bohaterowie znani widzom „Niezniszczalnego”  - syn i żona Dunna, w których wcielą się Spencer Treat Clark i Charlayne Woodard.

Amerykańska premiera filmu „Glass” została zapowiedziana na 16 stycznia 2019 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy trafi na ekrany polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Bruce Willis Samuel L. Jackson James McAvoy