20.02.2018 13:35

Christopher Nolan skomentował doniesienia, że wyreżyseruje „Bonda 25”

Twórca „Incepcji” i „Mrocznego Rycerza” był faworytem fanów wśród potencjalnych reżyserów 25. filmu o Agencie 007. Co on sam sądzi na ten temat?

Christopher Nolan skomentował doniesienia, że wyreżyseruje „Bonda 25”
foto: Vince Bucci/PictureGroup/EAST NEWS

Poszukiwania osoby, która zastąpi Sama Mendesa w fotelu reżyserskim nowych filmów o Bondzie, zdają się trwać w nieskończoność. Już w połowie 2017 roku pojawiła się cała lista nazwisk potencjalnych reżyserów 25. części serii, jednak jedynym, co z niej wynikło, była dotychczas deklaracja Denisa Villeneuve'a, że „Bonda” nie wyreżyseruje. Teraz do tematu odniósł się kolejny rzekomy kandydat na reżysera nowego filmu o słynnym agencie – Christopher Nolan. 

Czy Christopher Nolan wyreżyseruje nowego „Bonda”?

Zarówno fani reżysera, jak i miłośnicy jednej z najsłynniejszych serii w historii kina, byliby przeszczęśliwi, gdyby to własnie Nolan wziął na warsztat kolejny film o Bondzie. Niestety, twórca nominowanej do Oscara „Dunkierki”, nie podziela entuzjazmu związanego tym pomysłem. W wywiadzie dla BBC Radio 4 zadeklarował, że bezapelacyjnie nie będzie reżyserować nowego „Bonda”. Jak powiedział:

"

Nie będę tym człowiekiem. Nie, kategorycznie. (...) Mam wrażenie, że za każdym razem, kiedy mają zatrudnić nowego reżysera [do filmu o Bondzie], pojawiają się pogłoski, że to mam być ja. Bardzo chciałbym zrobić film o Bondzie w pewnym momencie i myślę, że aktualni producenci, Barbara i Michael, wykonali ogromną pracę i Sam Mendes doskonale sobie poradził z kilkoma ostatnimi filmami, więc tak naprawdę nikt mnie tam nie potrzebuje. "

Nolan, podobnie jak Villeneuve, nie wyklucza przy tym możliwości, że kiedyś stanie za kamerą filmowej opowieści o Bondzie. W wywiadzie jasno zaznaczył:

"

Zawsze inspirowały mnie te filmy, więc pewnego dnia z przyjemnością taki zrobię.  "

Jako filmowiec uznawany przez wielu za na największego współczesnego reżysera, bez wątpienia może sobie na taką deklarację pozwolić. W dniu, kiedy zamarzy sobie, by film o Bondzie jednak zrealizować, producenci z pewnością przyjmą go z otwartymi ramionami. Tymczasem jednak, „Bond 25” wciąż nie ma jeszcze reżysera, fabuły ani oficjalnej obsady i jedynym, co tak naprawdę wiadomo, jest to, że w roli Agenta 007 ponownie zobaczymy Daniela Craiga. Premiera filmu została zapowiedziana na 2019 rok. 

Natalia Hluzow
Tagi: James Bond Agent 007 Christopher Nolan News