08.10.2018 08:26

Czy Bond będzie kobietą? Producentka serii skwitowała temat

Barbara Broccoli, od lat pełniąca rolę producentki filmów o Bondzie, określiła swoje stanowisko w sprawie zmiany płci Agenta 007.

Daniel Craig Barbara Broccoli
foto: Daniel Craig i Barbara Broccoli/Shutterstock

Podczas gdy wciąż trwają prace nad „Bondem 25”, który zmienił reżysera z Danny'ego Boyle'a na Cary'ego Fukunagę, dyskusje o przyszłości Agenta 007 po odejściu Daniela Craiga nie gasną. Kiedy pada pytanie, kto będzie następnym Bondem, nie wszyscy są zgodni, że powinien to być biały Brytyjczyk o szelmowskim uśmiechu. I choć największe szanse na zastąpienie Daniela Craiga ma obecnie pasujący do rysopisu Agenta 007 Henry Cavill, niektórzy chcieliby w tej roli zobaczyć aktora czarnoskórego lub kobietę. Czy tak się stanie? Barbara Broccoli, producentka serii o Bondzie, ostatecznie podsumowała ten temat.

Barbara Broccoli o kobiecie w roli Bonda

Bond może być biały, czarny, a nawet odgrywany przez Amerykanina, ale nigdy nie zostanie kobietą. W jednej z ostatnich rozmów z brytyjskim dziennikiem „The Guardian” jasno wyraziła to Barbara Broccoli:

"

Bond jest mężczyzną. Jest męską postacią. Został napisany jako mężczyzna i myślę, że raczej pozostanie mężczyzną. (...) To było pisane w latach 50., więc są pewne rzeczy w jego DNA, które raczej się nie zmienią. "

Producenta w ten sposób podkreśliła także, że bohater o bardzo określonym stosunku do kobiet, który został mu przypisany jako jedna z głównych cech jeszcze w latach 50., nie może nagle stać się feministyczną postacią.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że Broccoli chciałaby oglądać więcej pełnokrwistych i intrygujących bohaterek na ekranie. I sama przykłada rękę do tego, by takie postacie pojawiały się w filmach. Jak powiedziała:

"

Twórzmy po prostu więcej kobiecych postaci i sprawiajmy, by opowiadana historia do nich pasowała. (...) Staram się robić w tej kwestii swoje i uważam, że w filmach z Danielem Craigem, stały się one bardziej aktualne pod względem tego jak kobiety są postrzegane. "

Podobnego zdania co Broccoli są także inne kobiety z branży filmowej, m.in. Rachel Weisz, żona Daniela Craiga, czy Judi Dench, która w ostatnich filmach o Bondzie wcielała się w postać M.

„Bond 25” - kiedy premiera?

Po zawirowaniach z wyborem reżysera i zobowiązaniami Daniela Craiga, ostatecznie datę premiery 25. filmu o Jamesie Bondzie wyznaczono na 14 lutego 2020 roku.

Czy Bond powinien zostać w przyszłości kobietą?

Natalia Hluzow
Tagi: News James Bond Bond 25