02.01.2018 11:20

„Botoks” Patryka Vegi jako serial Showmax. Kiedy premiera?

Jeśli stęskniliście się za Patrykiem Vegą i jego twórczością, mamy dobrą wiadomość. Od stycznia na platformie Showmax pojawi się serialowa wersja „Botoksu” - ostatniego filmu reżysera.  

foto: BLAWICKI PIOTR/East News/ Marek Konrad/REPORTER/East News

Patryk Vega najwyraźniej nie zna słowa umiar. Przywykliśmy już do tego, że jako jeden z nielicznych twórców potrafi zrobić dwa filmy rocznie. Reżyser nie zamierza się zatrzymywać i już niebawem zobaczymy „Botoks” w formie serialu. Film miał premierę 29 września 2017 roku i odniósł spory sukces. Zdobył drugie najlepsze otwarcie w historii polskiego kina i zarobił prawie 50 milionów złotych. Jednocześnie czytelnicy Antyradio.pl wybrali ostatnie „dzieło” Vegi najgorszym filmem minionego roku. Jeszcze w styczniu 2018 roku abonenci platformy Showmax będą mieli okazję powrotu do obnażonych kulis mrocznego i brutalnego świata polskiej służby zdrowia. 

To nie pierwszy raz, kiedy Vega postanawia wykorzystać sprawdzony zabieg. W końcu w większości jego filmów występują ci sami aktorzy, grający podobne role, a scenariusz korzysta z widzianych już kilkukrotnie elementów. Widzom Vegi najwyraźniej to nie przeszkadza, więc reżyser podobnie jak w przypadku „Pitbulla” stwierdził, że stworzy serial na postawie filmu. Ale w końcu tylko głupiec poderznąłby gardło kurze znoszącej złote jaja, prawda? Tylko że pierwszy „Pitbull”, który obecnie nie ma już nic wspólnego z Vegą i serial na jego podstawie, znacznie różniły się jakością od ostatnich produkcji reżysera i telewizyjne rozszerzenie było jak najbardziej uzasadnione. 

„Jeśli film tobą wstrząsnął, serial wbije cię w fotel” - krzyczy plakat produkcji Showmax, zamieszczony na oficjalnym Facebooku usługi VOD. W produkcji pojawią się „rozszerzone wątki z filmu i dużo, dużo więcej”. Jeśli oznacza to dużo więcej bezsensownej brutalności, wulgarności i scen seksu z psem, to fani Patryka Vegi powinni być zadowoleni. To nie pierwszy raz, kiedy filmowiec wszedł we współpracę z Showmaksem. Na początku 2017 roku powstał krótkometrażowy „Czerwony punkt” z Ewanem McGregorem w roli głównej, który był filmową reklamą usługi. Premiera serialu „Botoks” zaplanowana jest na 31 stycznia. To jednak nie koniec twórczości Vegi w pierwszym kwartale 2018 roku. Już 23 lutego odbędzie się premiera najnowszego filmu reżysera, zatytułowanego „Kobiety mafii”.  

Cieszysz się na powrót „Botoksu”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Patryk Vega Botoks Showmax