08.12.2017 13:37

Bryan Singer pozwany za gwałt na nastolatku. Czy to prawdziwa przyczyna odsunięcia go od „Bohemian Rhapsody”?

Reżyser miał zmuszać 17-letniego chłopca do seksu oralnego oraz zgwałcić go oralnie i analnie.

Bryan Singer pozwany za gwałt na nastolatku. Czy to prawdziwa przyczyna odsunięcia go od „Bohemian Rhapsody”?
foto: kadr z wideo

W czwartek, 7 grudnia 2017 roku Bryan Singer został pozwany za gwałt, jakiego rzekomo dopuścił się na imprezie jachtowej w 2003 roku na nastoletnim wówczas Cesarze Sanchezie-Guzmanie. Jak czytamy w treści pozwu:

"

Około roku 2003, Cesar został zaproszony na imprezę na jachcie należącym do Lestera Watersa. Na przyjęciu poznał oskarżonego Bryana Singera, który zaproponował mu zwiedzanie jachtu. Podczas zwiedzania, Bryan Singer zwabił Cesara do pokoju, zamknął drzwi i zarządał, by Cesar wykonał seks oralny. Kiedy Powód odmówił, Bryan Singer siłą zmusił go do stosunku oralnego i seksu analnego. (...) Później podszedł do Cesara i powiedział mu, że jest producentem w Hollywood i że może pomóc Cesarowi rozpocząć karierę aktorską, jeśli Cesar nigdy nie powie nic o zdarzeni. Później powiedział Cesarowi, że nikt mu nie uwierzy, jeśli nawet to złosi, i że może zatrudnić ludzi, którzy potrafią zrujnować czyjąś reputację. "

Informacja o pozwie wypłynęła kilka dni po doniesieniach, że Bryan Singer został zwolniony z funkcji reżysera „Bohemian Rhapsody” – biograficznego filmu o Freddiem Mercurym. Przyczyną zwolnienia miała być nieobecność Singera na planie spowodowana chorobą w jego rodzinie. Pozew Sancheza-Guzmana rzuca zupełnie nowe światło na całą sprawę.

Zdjecia-do-Bohemian-Rhapsody-przerwane.-Przyczyna-jest-bardzo-tajemnicza_article

Bryan Singer był już oskarżany o przemoc seksualną. W 2014 roku Michael Egan wyznał, że w wieku 17 lat był przez niego gwałcony oralnie i analnie oraz że reżyser obiecywał mu sukcesy aktorskie. Później jednak zrezygnował z procesu, a jego prawnik twierdził, że zarzuty opisane w pozwie były prawdopodobnie zmyślone. Podobnie jak wtedy, teraz Singer i jego prawnicy również kategorycznie zaprzeczają wszystkim zarzutom. Singer postanowił wytłumaczyć sprawę w obszernym wyjaśnieniu, które przygotowali jego reprezentanci:

"

Bryan kategorycznie zaprzecza tym oskrażeniom i zamierza zdecydowanie bronić się w sądzie do samego końca. Cesar Sanchez-Guzman najwyraźniej twierdzi, że nie pamiętał tego rzekomego zdarzenia od 2003 roku do teraz. Istotnie, kiedy Sanchez-Guzman ogłosił bankructwo kilka lat temu, nie udało mu się ujawnić tego domniemanego zarzutu, kiedy miał wskazać wszystkie swoje aktywa, ale dogodnie, teraz kiedy sąd zwolnił go z wszystkich długów, jest nagle w stanie przypomnieć sobie domniemane wydarzenia. Prawnik stojący za tym pozwem to ten sam prawnik, który reprezentował Michaela Egana, skazanego przestępcę, który pozwał Bryana Singera w 2014 roku. Ostatecznie Egan został zmuszony do porzucenia sprawy, kiedy fakty zostały ujawnione, a jego historia kompletnie się rozpadła. Egan i jego prawnicy znaleźli się w miejscu oskarżonych w sprawie o bezpodstawne oskarżenia, którą wniosły osoby, które Egan wcześniej pozywał. W przeprosinach wobec tych osób, prawnik Egana potwierdził, że zarzuty były „nieprawdziwe i prawdopodobnie zmyślone”. Niezależnie od jego osiągnięć, ten sam prawnik ponownie ściga Bryana. Jesteśmy pewni, że ta sprawa zakończy się tak samo, jak zakończyła się sprawa Egana. I kiedy już Bryan wygra, skieruje swoje własne zarzuty za bezpodstawne oskarżenia. "

Jak widać Singer wszystko stara się zawsze bardzo obszernie wytłumaczyć (robił tak w przypadku pierwszego pozwu o gwałt oraz w związku ze zwolnieniem z „Bohemian Rhapsody”). Jak ma się to do powiedzenia, że czynią tak tylko winni? O tym, kto mija się z prawdą w tym sporze zadecyduje sąd. Dziwne jest jednak to, że pomimo rzekomo fałszywych zarzutów Michaela Egana także pod adresem Singera, reżyser nie odpowiedział wtedy pozwem jak pozostali oskarżeni.  

Sprawa Singera to kolejny skandal związany z przemocą seksualną w Hollywood, którą rozpoczęła afera wokół Harvey’a Weinsteina. Wśród wielu oskarżonych sław, największym echem odbiła się dotychczas sprawa Kevina Spacey’a oskarżanego o molestowanie młodych chłopców i współpracowników.

Natalia Hluzow
Tagi: Bohemian Rhapsody News X-Men Bryan Singer