27.05.2019 13:44

Były menadżer Stana Lee został aresztowany za znęcanie się nad starszymi osobami

Czy twórca komiksów Marvela był jedną z ofiar Keya Morgana? Wszystkie informacje znajdziecie poniżej.

Stan Lee Keya Morgan
fot: kadr z wideo

Stan Lee jest twórcą komiksów o superbohaterach. Gdyby nie on, nie mielibyśmy filmów o Avengers, Spider-Manie czy X-Menach. W 1961 roku scenarzysta, producent i pisarz komiksów powołał do życia Marvel Comics. Lee odszedł w listopadzie 2018 roku w wieku 95 lat. Od pewnego czasu wokół twórcy krążyły legendy, z których miało wynikać, że może być ofiarą przemocy. Teraz okazuje się, że koszmar stał się prawdą.

Były menadżer Stana Lee oskarżony o przemoc wobec starszych osób

Keya Morgan był menadżerem Stana Lee. Jak podaje CNN, mężczyzna został aresztowany pod zarzutem "znęcania się nad osobami starszymi" i okazuje się, że oskarżenie dotyczy minimum pięciu osób. W gronie pokrzywdzonych znalazł się niestety Stan Lee. Menadżer miał bowiem więzić ofiary, powodować szkody psychiczne i okradać je. Ponadto przypuszcza się, że Keya dokonywał defraudacji i fałszerstw.

Pomnik Stana Lee w Nowym Jorku
Pomnik Stana Lee w Nowym Jorku
Przeczytaj także Stan Lee otrzyma pomnik w Nowym Jorku? Fani stworzyli petycję

Wszystko miało się bowiem zacząć po śmierci żony twórcy komiksów Marvela w 2017 roku. Jeszcze w 2018 roku było głośno o tym, że adwokat Lee oskarżył Morgana o kradzież i defraudację dzieł sztuki i gotówki w wysokości 5 milionów dolarów. Ponadto zarzucano mu izolowanie scenarzysty od rodziny. Sąd wydał zakaz zbliżania się Keya do producenta.

W 2018 roku Morgan organizował spotkania Stana z fanami i eventy, na których twórca miał rozdawać autografy. Były menadżer pobierał za to opłaty, których później nie przekazywał Lee. W ten sposób zyskał prawdopodobnie 260 tysięcy dolarów.

Zobacz także: Stan Lee nie żyje. Miał 95 lat

Karolina Woźniak
Tagi: Stan Lee Marvel Marvel Comics