16.10.2017 12:00

Castingi do „Avengers 4” sugerują śmierć jednego z głównych bohaterów

Marvel poszukuje osób, które mają uczestniczyć w scenie pogrzebowej jako statyści. Czy to znaczy, że któryś z bohaterów zapłaci życiem za obronę Ziemi?

Castingi do „Avengers 4” sugerują śmierć jednego z głównych bohaterów
foto: materiały prasowe

W sierpniu 2017 roku ruszyły zdjęcia do niezatytułowanych jeszcze „Avengersów 4”. Natomiast 15 października na Facebookowej stronie Central Georgia Casting, Marvel umieścił ogłoszenie, w którym poszukuje stażystów do sceny żałobnej.

Wymagania nie są jakieś szczególnie wygórowane – trzeba mieć ukończone 18 lat:

"

Żałobnicy: Poszukujemy kobiet i mężczyzn powyżej 18 roku życia I o każdym kolorze skóry, którzy mieliby zagrać żałobników. Szukamy osób z dobrymi cechami charakterystycznymi i ekspresyjnymi twarzami. Zdjęcie zostanie wybrane przez reżyserów filmu! Dostępne rozmiary ubrań: mężczyźni do rozmiaru 44, kobiety sukienki rozmiar 0-8. TYLKO NOWE TWARZE! Jeżeli brałeś/aś już udział w produkcji to podziękujemy. ŻADNYCH WYJĄTKÓW! "

Tak jak wspomniałem nie są to bardzo specyficzne wymagania. Jednak sam fakt tego, że taka scena będzie w filmie nasuwa jeden wniosek – skoro ma być pogrzeb, to prawdopodobnie ktoś umarł. Ostatnio tę nieprzyjemną ceremonię widzieliśmy w „Kapitanie Ameryce: Wojnie Domowej”. Wtedy w filmie zmarła Peggy Carter, czyli pierwsza miłość Steve’a Rogersa. Ciekawi nas, z kim teraz Marvel „nie przedłuży umowy”.

Potencjalnych kandydatów jest wielu. Być może śmierć nastąpi w poprzedzających czwartą część przygód bohaterów, czyli w „Avengersach: Infinity War”?  W końcu według zapowiedzi w filmie ma wziąć udział ponad 32 superbohaterów, a i sam Kevin Feige zapowiadał, że nie wszyscy przeżyją spotkanie z Thanosem. To również podczas „wojny nieskończoności” po raz pierwszy na ekranie spotkają się Avengersi, Strażnicy Galaktyki, Doktor Strange oraz Spider-man.

Najbliższym Marvelowym filmem jest „Thor: Ragnarok”, który premierę w Polsce ma już 27 października 2017 roku. Natomiast „Avengers: Infinity War” ukaże się w kinach 25 kwietnia 2018 roku.  

Kamil Kacperski
Tagi: News Avengers