04.01.2017 10:09

Charles Manson trafił do szpitala

Stan zdrowia przestępcy odpowiedzialnego za zabójstwo m.in. żony Romana Polańskiego znacznie się pogorszył. Mówi się, że mężczyzna trafił na ostry dyżur z powodu problemów żołądkowo-jelitowych.

Charles Manson trafił do szpitala
foto: Rex / East News

82-letni Charles Manson został przewieziony z więzienia Corcoran do szpitala w Bakersfield w Kalifornii na ostry dyżur. Nie podano oficjalnej przyczyny takiego obrotu sprawy, ale mówi się, że mężczyzna jest poważnie chory. Terry Thornton z California Department of Corrections and Rehabilitation zdradził, że Manson nadal żyje.

W 1969 roku Charles Manson zorganizował zabójstwo 7 osób w Los Angeles, wśród których okazała się być Sharon Tate, żona Romana Polańskiego. Była ona wówczas w ósmym miesiącu ciąży. Manson był przywódcą sekty, którą stworzył pod wpływem albumu The Beatles „The White Album” wydanego w 1968 roku.

Teksty utworów uświadomiły go, że nadchodzi rewolta czarnoskórych skierowana przeciwko białym obywatelom. Numer „Rocky Raccoon” był ostrzeżeniem przed Afroamerykanami, zaś „Happiness is a Warm Gun” uznawał jako wezwanie do zbrojenia się na czas rewolucji. Winylowe wydanie tego albumu z podpisem Charlesa Mansona trafiło w 2015 roku na licytację.

Manson namówił członków sekty do morderstwa. Proces zakończono w 1971 roku i mężczyznę skazano na śmierć, jednak rok później zniesiono tę karę zmieniając wyrok na dożywotnie pozbawienie wolności. 12 razy odmówiono mu zwolnienia warunkowego, ostatni raz w 2012 roku i do 2027 nie będzie mógł o nie się ubiegać. Manson na przestrzeni wielu lat tworzył utwory i wydał nawet kilka krążków za kratkami.

Brian Hugh Warner postanowił przybrać pseudonim Marilyn Manson właśnie nawiązując do Charlesa Mansona oraz aktorki Marilyn Monroe.

Aleksandra Degórska
Tagi: #News