09.09.2019 13:33

Christian Bale o Robercie Pattinsonie: "To dobry wybór na Batmana"

Niedawno na temat nowego Batmana wypowiedział się sam Christian Bale, który wcielał się w Człowieka-nietoperza w trylogii "Mroczny rycerz" Christophera Nolana. Aktor pochwalił Pattinsona i określił go "dobrym wyborem".

Christian Bale
foto: CHRIS DELMAS/AFP/East News

Kilka miesięcy temu w sieci pojawiła się wiadomość o tym, że Robert Pattinson zagra Batmana w nowym filmie Matta Reevesa. Wybór aktora był dla wielu fanów niezrozumiały - w końcu większość widzów kojarzy Pattinsona z roli w "Sadze Zmierzch", gdzie (bądźmy szczerzy) nie grał oscarowej roli. Jednak od tamtej pory minęło kilkanaście lat i w trakcie tego czasu mężczyzna udowodnił, że dobrze odnajduje się również w znacznie bardziej wymagających i intrygujących rolach.

Christian Bale o Robercie Pattinsonie

Na temat nowego wyboru wypowiedział się Christian Bale, który grał Bruce'a Wayne'a/Batmana w filmach Christophera Nolana. Aktor stwierdził, że Pattinson jest dobrym wyborem w wywiadzie z portalem Variety, przeprowadzonym w trakcie festiwalu filmowego w Toronto: 

"

O, dobrze. Dobry wybór, jest interesujący. Jestem pewny, że wymyśli coś bardzo intrygującego. "

Christopher Nolan
Christopher Nolan
Przeczytaj także "Tenet": pierwszy teaser nowego filmu Christophera Nolana pojawił się przed seansem "Hobbs & Shaw"

Na temat młodszego kolegi po fachu wypowiedział się również Matt Damon, który nawiązał do filmu "Good Time" z udziałem Pattinsona:

"

Widzieliście ten film, który zrobił z braćmi Safdie? Był tam fantastyczny. Jest naprawdę dobry. "

Bale również jasno zaznaczył, że jedyną poradą jaką ma dla Pattinsona to dopilnowanie, aby jego strój pozwalał mu na swobodne pójście do toalety. Aktor stwierdził bowiem, że "nie ma nic mniej superbohaterskiego od faktu, że nie możesz się samodzielnie odlać".

Pattinson obecnie pracuje nad tajemniczym projektem "Tenet" ze wspomnianym Christopherem Nolanem. Aktor powiedział, że oczywiście zapytał się reżysera "Mrocznego rycerza" o kilka trików i porad dotyczących grania Batmana. W wywiadzie z Variety opowiedział:

"

Porozmawiałem z nim o tym, co zrobić ze strojem Batmana. W jaki sposób sprawili, że Christian Bale mógł się w nim dość swobodnie poruszać. "

Film "The Batman" zadebiutuje w kinach już w czerwcu 2021 roku.

Zobacz także: Robert Pattinson nareszcie wypowiedział się o roli Batmana

Tagi: News Christian Bale Batman Robert Pattinson