22.08.2019 17:44

Córka Stana Lee poparła Sony w kwestii Spider-Mana. Ostro skrytykowała kierownictwo Marvela i Disneya

Spór o Spider-Mana to gorący temat w ciągu ostatnich dni. Głos w sprawie postanowiła zabrać córka Stana Lee. JC Lee stanęła po stronie Sony.

Foto: AXELLE WOUSSEN/Bauer Griffin/East News
Foto: AXELLE WOUSSEN/Bauer Griffin/East News

Gdy 20 sierpnia 2019 roku ujawniono informację o zerwaniu umowy pomiędzy studiem Sony a Disneyem, w internecie zawrzało. Fani Marvela wyrazili swoje olbrzymie niezadowolenie odejściem Spider-Mana z Kinowego Uniwersum Marvela. Niektórzy zagrozili nawet, że zaczną bojkotować nadchodzące produkcje Sony. Inni obrali inną taktykę - zaczęli błagać studio, by nie zabierało Spider-Mana z MCU. Do tego grona dołączył nawet odtwórca roli Hawkeye'a - Jeremy Renner. Teraz głos w sprawie zabrała córka Stana Lee. Jej stanowisko może być dla wielu olbrzymim zaskoczeniem.

Spór o Spider-Mana: córka Stana Lee poparła Sony

Jeremy Renner w swojej wypowiedzi odwołał się do Stana Lee - człowieka, który współtworzył postać Spider-Mana oraz był silnie związany z Marvel Studios. Nieodżałowany twórca komiksów Marvela pojawiał się we wszystkich filmach MCU w formie cameo. Jednak zgodnie z doniesieniami serwisu Comicbook.com, jego córka nie tylko obrała stronę Sony, ale ma również ogromne zastrzeżenia wobec kierownictwa Marvela i Disneya pod względem tego, jak traktowali jej zmarłego ojca.

Foto: kadr z filmu "Spider-Man: Far From Home"
Foto: kadr z filmu "Spider-Man: Far From Home"
Przeczytaj także Studio Sony skomentowało zerwanie umowy dotyczącej Spider-Mana. Wini Disneya

W rozmowie z TMZ JC Lee miała stwierdzić:

"

Należy kontrolować i zrównoważyć Marvela i Disneya, którzy dążą do całkowitej kontroli nad twórczością mojego ojca. Musi to zrobić ktoś, kto choć nadal pragnie czerpać zysk, okazuje prawdziwy szacunek dla Stana Lee i jego dziedzictwa.

Gdy zmarł mój ojciec, nikt z Marvela ani Disneya się ze mną nie skontaktował. Od samego początku traktują pracę mojego ojca jak towar i nigdy nie okazali ani szacunku, ani przyzwoitości dla niego i jego spuścizny.

Nikt nie mógł traktować mojego ojca gorzej niż kierownictwo Marvela i Disneya. "

Choć umowa pomiędzy Sony i Disneyem dobiegła końca, kontrakt Toma Hollanda z Marvel Studios opiewa na 6 filmów. Czeka nas zatem jeszcze jedna produkcja z Tomem w roli Spider-Mana w ramach Kinowego Uniwersum Marvela.

Zobacz też: Koniec Spider-Mana w MCU - fani wiedzą, jak Disney powinien strollować Sony

Tagi: Film News Sony Stan Lee Tom Holland Disney Marvel