08.11.2019 12:52

Czy Marvel Studios pracuje nad dwoma kolejnymi filmami Fazy Piątej?

Według najnowszych informacji Marvel Studios pracuje obecnie nad dwoma kolejnymi tytułami kinowymi - "Thunderbolts" i "Ironheart". Oba mają należeć do Fazy Piątej uniwersum.

"Kapitan ameryka: Wojna Bohaterów"
foto: kadr z filmu "Kapitan ameryka: Wojna Bohaterów"

Chociaż filmy Marvela przekroczyły kamień milowy w postaci "Avengers: Endgame", twórcy zapowiadają, że to jedynie początek przygód z superbohaterami Domu Pomysłów. W planach na najbliższe 5 lat jest już dwanaście filmów i osiem seriali, ale najnowsze informacje mówią o dwóch kolejnych kinowych tytułach. Mowa o "Thunderbolts" i "Ironheart". Podobno pierwsza prace nad produkcjami już ruszyły.

Filmy Marvela - "Thunderbolts" i "Ironheart" w produkcji?

Jak podaje portal MCU Cosmic, twórcy Marvel Studios mają w planach powołanie do życia dwa kolejne filmy. Nie są to oficjalnie potwierdzone informacje, ale plotki na temat adaptacji przygód Thunderbolts i Ironheart krążą po sieci od kilku miesięcy. Biorąc pod uwagę wydarzenia z "Avengers: Endgame", mają też sporo sensu.

kadr z filmu Avengers: Endgame
kadr z filmu Avengers: Endgame
Przeczytaj także Jaka przyszłość czeka filmy Marvela po "Avengers: Endgame"?

Komiksowi Thunderbolts to drużyna zreformowanych złoczyńców, prowadzona do boju przez Barona Zemo, który ukrywał się za sekretną tożsamością Citizena V. Całkiem możliwe, że twórcy MCU zdecydują się na połączenie Thunderbolts z podobną drużyną wątpliwie moralnych herosów - Dark Avengers, których pojawienie się na dużym ekranie fani przewidują już od jakiegoś czasu. Istnieje też teoria, że zapowiedź Thunderbolts zobaczymy już niebawem - w jednej ze scen po napisach nadchodzącego filmu "Black Widow".

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Czy kolejna część "Avengers" opowie o złej wersji herosów?

Ironheart to dość nowa komiksowa postać, która zyskała sporą sympatię czytelników komiksów Marvela. Utalentowana młoda dziewczyna zbudowała zbroję podobną do wynalazku Tony'ego Starka i przez pewien czas zastępowała nieobecnego Iron Mana. Skoro filmowy heros poniósł śmierć, ktoś musi go zastąpić. Oczywiście następcą Starka ma być Spider-Man, ale zważywszy na niepewną przyszłość superbohatera w MCU, niewykluczone, że twórcy zastanawiają się nad inną osobą, która przejmie schedę po blaszanym Avengerze.

Ironheart
Ironheart
Przeczytaj także Ironheart zastąpi Iron Mana w MCU? Robert Downey Jr. jest na tak!

Być może Ironheart będzie należeć do składu innej komiksowej drużyny przewidywanej przez fanów Marvela od dawna - Young Avengers. Istnieje szansa, że nadchodzące produkcje wprowadzą członków tej grupy. W "Ant-Manie 3" Cassie Lang może zadebiutować jako Stature. W "WandaVision" fani zwiastują narodziny dzieci tytułowych bohaterów - Speeda i Wiccana. Przedstawiciele Marvel Studios zapowiedzieli, że pracują nad serialem o Ms. Marvel. Oznacza to, że w przyszłości zobaczymy nastoletnią wersję Avengers, która zastąpi herosów obecnie przejmujących spuściznę oryginalnych superbohaterów.

Foto: kadr z filmu "Avengers" / Marvel Studios
Foto: kadr z filmu "Avengers" / Marvel Studios
Przeczytaj także Top 10 postaci, które powinny wejść w skład nowej drużyny Avengers

"Black Widow" - kiedy premiera?

Zarówno "Thunderbolts" i "Ironheart" mają być częścią Fazy Piątej, w skład której, wchodzą już "Black Panther 2", "Ant-Man 3", "Blade", "Kapitan Marvel 2", "Fantastyczna Czwórka" i "Strażnicy Galaktyki 3". Fazę Czwartą rozpocznie produkcja opowiadająca o solowych przygodach Black Widow. Film trafi na ekrany kin już 1 maja 2020 roku. Czy rzeczywiście zobaczymy w nim zapowiedź Thunderbolts? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Faza 4 Marvel Studios
Faza 4 Marvel Studios
Przeczytaj także Rosyjski Kapitan Ameryka, zła żeńska wersja Iron Mana i kosmiczny Avenger. Kim są bohaterowie nadchodzących filmów Marvela?

Zobacz też: O czym będzie film „Black Widow”? Pojawił się pierwszy opis fabuły solowej produkcji

Tagi: News Marvel Iron Man Czarna Wdowa