09.05.2018 15:28

Czy „Ninja Sharkbusters in Paris” przebije serię „Sharknado”?

Rekiny? Są! Wojownicy ninja? Są! Paryż? Jest! Wygląda na to, że mamy godnego następcę „Sharknado!”

Ninja Sharkbusters in Paris
foto: materiały promocyjne

Kiedy Steven Spielberg robił „Szczęki”, zapewne nie przyszło mu do głowy, że powoła do życia osobny podgatunek kina akcji/science fiction. Ogromny rekin ludojad rozpalił wyobraźnię wielu filmowców, którzy zamiast ambitnego kina, wolą robić filmy tak złe, że aż dobre. Jednym z klasycznych już tytułów reprezentujących tego typu dzieła jest oczywiście słynne „Sharknado”. Niestety twórca serii ogłosił, że 6. część będzie końcem historii nieustraszonego Fina Sheparda, walczącego z krwiożerczymi rybami. Nic jednak straconego, bo na horyzoncie widać płetwę grzbietową kolejnego filmu o rekinach. Mowa o „Ninja Sharkbusters in Paris”.

„Ninja Sharkbusters in Paris” - o czym jest film?

Tytuł mówi chyba sam za siebie. Produkcja opowie o ataku rekinów na Paryż (sic!) a jedyną mocą, która jest w stanie powstrzymać inwazję, są (to chyba jasne!) wojownicy ninja. Niestety nie wiadomo w jaki sposób rekiny dostaną się do stolicy Francji. Być może przypłyną Sekwaną, ale nie wykluczone, że podobnie jak na zaprezentowanym plakacie (i w serii „Sharknado”) spadną z nieba. 

Ninja Sharkbusters in Paris

Na razie nie ma zbyt wielu informacji na temat filmu. Serwis Dread Central podał, że twórca „Ninja Sharkbusters in Paris”, Gautier Cazenave, zaprezentował swój nietuzinkowy pomysł podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes. Podczas święta kinomanów nie tylko można natknąć się na filmowe perełki dla prawdziwych koneserów, ale również wodorosty w postaci twórców kina klasy B., którzy wykorzystują okazję, by sprzedać swoje zwariowane koncepcje. Wystarczy dodać, że Cazenave jest znany ze swojego innego dzieła pod tytułem „Sherlock Holmes vs. Frankenstein”. 

Czy kiedykolwiek przyjdzie nam obejrzeć „Ninja Sharkbusters in Paris”? Miejmy nadzieję, że tak! 

Obejrzysz film „Ninja Sharkbusters in Paris”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Sharknado Cannes