25.11.2019 14:32

Czy Szkieletor i Bestia byli parą? Tak sugerują nowe przygody He-Mana

W komiksie "He-Man - and the Masters of the Multiverse" pojawiła się scena sugerująca, że Szkieltora i Bestię łączyło kiedyś homoseksualne uczucie.

He-Man
foto: kadr z serialu He-Man

Wydawnictwo DC Comics zaprezentowało światu pierwszy numer serii "He-Man - and the Masters of the Multiverse". Tytuł drastycznie zmienia świat Eternii, jaki znamy i nieco gmatwa sytuację żyjących w nim postaci. Wszystko przez Anti He-Mana, którzy odwiedza rozmaite światy, by pozyskać moc z alternatywnych wersji zamku Grayskull. Różne wcielenia tytułowego herosa muszą połączyć siły i pokonać swój zły odpowiednik. Pomoże im w tym książę Keldor - alternatywna wersja Szkieletora.

"He-Man - and the Masters of the Multiverse" - Szkieletor i bestia są gejami?

W komiksie autorstwa Tima Seeleya, Dana Fragi, Richarda Frienda, Matta Yackeya i Saidy Temofonte fani He-Mana mogą zgłębiać rozmaite wersje świata stworzonego przez firmę Mattel w 1982 roku. Zabawkarski potentat powołał do życia komiksy o księciu Adamie, by zwiększyć sprzedaż nowej linii zabawek. Wkrótce powstał serial animowany, który zdobył popularność również w Polsce. Od tamtego czasu He-Man powracał w kolejnych produkcjach telewizyjnych oraz filmie z Dolphem Lundgrenem w roli głównej.

Netflix szykuje kontynuację He-Mana. Reżyserem Kevin Smith
Netflix szykuje kontynuację He-Mana. Reżyserem Kevin Smith
Przeczytaj także Netflix szykuje kontynuację He-Mana. Reżyserem Kevin Smith

Teraz te wszystkie wcielenia He-Mana spotykają się w nowym komiksie DC. W pierwszym numerze "He-Man - and the Masters of the Multiverse" pojawia się sugestia, że Szkieletora i jego sługę Bestię łączy coś więcej niż toksyczna relacja zawodowa. Przynajmniej w alternatywnym wymiarze zwanym Anti-Eternia, gdzie Keldor nigdy nie został złowieszczym Szkieletorem. Bestia, zwany w tym uniwersum Red Beast, pełni rolę ochroniarza swojego pana. Wygląda jednak na to, że jeden z bohaterów patrzy na drugiego w zupełnie inny sposób.

House Of X #6
House Of X #6
Przeczytaj także Marvel zasugerował, że Wolverine, Jean Grey i Cyclops żyją w trójkącie
"He-Man - and the Masters of the Multiverse" #1

Tak w jednej ze scen twierdzi przynajmniej Ms. Powers. Keldor zmęczony dniem nie ma siły na łóżkowe zabawy z kobietą, która dochodzi do wniosku, że wcale nie chodzi o brak energii, tylko rzekomego kochanka - Red Beasta. Mężczyzna zaprzecza, sugerując jednak, że nie pogardziłby zalotami ze strony swojego kudłatego przyjaciela. To jedyny panel, na którym twórcy poruszają romans bohaterów. W pozostałej części komiksu Keldor i Red Beast zachowują się jedynie jak dobrzy przyjaciele. Czy wątek LGBT zostanie podjęty w kolejnych numerach "He-Man - and the Masters of the Multiverse"? Przekonamy się za jakiś czas. Drugi zeszyt komiksu trafi do sprzedaży 18 grudnia 2019 roku.

Kacze oppwieści
Kacze oppwieści
Przeczytaj także "Kacze opowieści": w trzecim sezonie serialu poznamy ojców jednej z bohaterek

Zobacz też: Sony wybrało odtwórcę He-Mana do aktorskiego filmu. Kto wcieli się w bohatera?

Tagi: News DC Comics Komiks LGBT