22.03.2018 11:10

Czy w „Avengers: Infinity War” pojawi się Silver Surfer?

Silver Surfer w MCU? W sieci pojawiła się plotka, według której w najnowszym filmie Marvel Studios wystąpi posłaniec Galactusa. 

Silver Surfer
foto: kadr z filmu Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera

Już pod koniec kwietnia do kin wejdzie kolejny film Marvel Studios. Tym razem w 3. części przygód Avengers zobaczymy kulminacje kosmicznej historii, która przez wiele lat toczyła się w kinowym uniwersum Marvela. Z tego powodu na ekranie zobaczymy większość superbohaterów, którzy pojawili się w poprzednich produkcjach Marvel Studios. Ostatnio okazało się, że nie wiemy jeszcze o wszystkich postaciach, które wystąpią w „Avengers: Infinity War”. Dzięki plakatowi do filmu potwierdziła się informacja, że w produkcji wystąpi gwiazda „Gry o tron” - Peter Dinklage. Teraz świat obiegła plotka, że do herosów dołączy Silver Surfer. 

„Avengers: Infinity War” - Silver Surfer pojawi się w filmie?

W kosmicznego bohatera ma się wcielić Curt Clendenin. Tak przynajmniej wynika z print screena, który zalał Internet. Oprócz potwierdzonych członków filmu, wcielających się w superbohaterów, widnieje nazwisko Clendenina. Aktor został przypisany postaci Silver Surfera.

Gdyby ta informacja okazał się prawdą, byłaby to sensacja, ponieważ doszłoby do wykorzystania w MCU postaci, do której prawa do tej pory miała wytwórnia 20th Century Fox. Pod koniec roku 2017 Disney przejął Foxa, tym samym zyskując możliwość użycia kolejnych bohaterów, a co za tym idzie, poszerzenia świata MCU. Fani od dawna zastanawiają się, którzy herosi zostaną wcieleni do kinowego uniwersum jako pierwsi - Fantastyczna Czwórka, czy X-Men? Jeśli Silver Surfer naprawdę wystąpi w „Avengers: Infinity War”, całkiem możliwe, że niebawem na ekranie kin po raz kolejny zobaczymy pierwszą rodzinę Marvela. Heros pojawił już w filmie „Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera”. Poza tym kilka lat temu miała powstać produkcja o solowych przygodach bohatera, ale po przejęciu Foxa przez Disneya, wszystko stanęło pod znakiem zapytania. 

Silver Surfer - jaką rolę bohater może pełnić w „Avengers: Infinity War”?

Fani komiksów wiedzą, że Silver Surfer był jedną z kluczowych postaci w wielu walkach z Thanosem. W końcu jako kosmiczna istota o niesamowitej mocy miał dużo do powiedzenia w konflikcie superbohaterów z Szalonym Tytanem. Silver Surfer był niegdyś kosmitą o imineiu Norrin Radd. Jego ojczystą planetę najechał Galactus - potężny byt zwany Pożeraczem Światów. Aby ocalić swoją ojczyznę Radd poszedł z Galactusem na układ - zostanie jego posłańcem, jeśli oszczędzi Zenn-La. Od tej pory jako Silver Surfer przemierzał wszechświat w poszukiwaniu kolejnych planet, które jego pan mógłby skonsumować. Kiedy Silver Surfer wyzwolił się spod władzy Galactusa, został jednym z obrońców Ziemi. 

Marvel Graphic Novel #38 - okładka

Jak twórcy MCU mogą wpasować Silver Surfera do świata uniwersum? W komiksie „Infinity Gauntlet” doszło do konfrontacji Thanosa z potężnymi istotami zamieszkującymi wszechświat. Byty chciały powstrzymać Szalonego Tytana przed zachwianiem kosmicznej równowagi. Wśród nich był Galactus. Być może w „Avengers: Infinity War” pojawi się podobny wątek i stąd obecność Silver Surfera, który zapowie nadejście swojego pana. W końcu w 2. części „Strażników Galaktyki” wspomniano jedną z komicznych istot - Eternity.

Infinity Gauntlet #5 - okładka

Całkiem prawdopodobne, że Silver Surfer pojawi się w prologu do filmu, w którym zobaczymy, jak Thanos postanowił zwojować cały wszechświat. Podobne wprowadzenie widzieliśmy w filmie „Black Panther”, w którym widzowie mieli okazję w skrócie prześledzić historię Wakandy i jej królów. Wtedy obecność Silver Surfera byłaby jedynie małym cameo, bo prawdopodobnie zobaczylibyśmy śmierć herosa z ręki Thanosa.

Inna możliwość to zapowiedź kolejnego kosmicznego konfliktu, który rozegra się w następnych filmach MCU. Być może Silver Surfer pojawi się w jednej ze scen po napisach, zwiastując nadejście Galactusa. Wtedy Marvel Studios miałoby okazję wprowadzenia do uniwersum Fantastycznej Czwórki, która w pewien sposób zastąpiłaby Avengers

Jak będzie w rzeczywistości? Czy Silver Surfer w ogóle pojawi się w filmie braci Russo? Dowiemy się już niedługo, bo „Avengers: Infinity War” na ekranach polskich kin pojawi się 25 kwietnia 2018 roku. 

Czy w „Avengers: Infinity War” powinien pojawić się Silver Surfer?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Avengers Fantastyczna czwórka Marvel Avengers: Infinity War Thanos