14.08.2018 12:07

Czy w RoboCopa ponownie wcieli się oryginalny aktor? Neill Blomkamp chce zaangażować Petera Wellera

Reżyser nowego filmu o RoboCopie ma nadzieję, że w tytułowej roli ponownie wystąpi Peter Weller. Aktor wcielił się w cyborga w dwóch pierwszych częściach serii. 

Czy w RoboCopa ponownie wcieli się oryginalny aktor? Neill Blomkamp chce zaangażować Petera Wellera
foto: kadr z filmu RoboCop

Już w roku 2017 pojawiła się pierwsza informacja dotycząca kolejnego filmu zatytułowanego „RoboCop”. W końcu w lipcu 2018 roku studio MGM potwierdziło, że nową część przygód policjanta-cyborga wyreżyseruje Neill Blomkamp. Fani odetchnęli z ulgą, bo reżyser ma na swoim koncie takie filmy jak „Dystrykt 9” czy „Chappie”. Mimo że tworzy kino science fiction, nie są to typowe blockbustery oparte na powtarzającym się bez końca schemacie. Teraz Blomkamp zastanawia się nad obsadą swojej kontynuacji oryginalnej serii sprzed ponad 30 lat. Nie wyklucza zaangażowania Petera Wellera, który wcielił się RoboCopa dwukrotnie - w 1. i 2. części filmu. W 3. części wystąpił Robert John Burke, a w remake'u z 2014 roku Joel Kinnaman. 

Nowy „RoboCop” z Peterm Wellerem?

Belgijski producent muzyczny Dimitri Vegas zapytał Blomkampa za pośrednictwem Twittera, kogo widzi w roli tytułowego cyborga. Okazuje się, że reżyser podobnie jak fani serii uważa, że Weller byłby najlepszym kandydatem.

"

Dimitri Vegas: Zeszłej nocy obejrzałem jeszcze raz „RoboCopa”... Wciąż to jeden z najlepszych filmów. Nie mogę się doczekać wersji Neilla Blomkampa... Swoją drogą, kto powinien zagrać RoboCopa?
Neill Blomkamp: Peter Weller "

Film od dawna jest zapowiedziany jako powrót do korzeni. Przy produkcji będzie pracował Ed Neumeier - scenarzysta 1. części serii. Trudno sobie jednak wyobrazić, że Weller powróci do roli cyborga.

Czy Peter Weller powinien znowu zagrać RoboCopa?

Słowa Blomkampa można interpretować na różne sposoby. Być może wypowiedział się jako wierny fan trylogii, który podobnie jak większość miłośników „RoboCopa” uwielbia produkcje z Wellerem w roli głównej. Trudno powiedzieć, czy tweet był pisany na poważnie i reżyser naprawdę odezwie się do aktora, czy mimo wszystko będzie szukał młodszego odtwórcy tytułowej roli. Weller ma już 74 lata i o ile nowy „RoboCop” będzie dział się 30 lat po wydarzeniach z oryginalnej trylogii, nie ma problemu. Trudno sobie jednak wyobrazić, żeby aktor zagrał podchodzącego pod 40-tkę Alexa Murphy'ego. Nawet jeśli Weller nie pojawi się na ekranie, zawsze może użyczyć głosu postaci.

Peter Weller

Na razie trudno jest przewidywać, ponieważ o fabule filmu nie wiele wiadomo. Pozostaje nam czekać, jak potoczą się losy nowego „RoboCopa”. Cyborg-policjant to nie jedyna filmowa kultowa maszyna z przełomu lat 80. i 90. XX wieku. Rozpoczęły się zdjęcia do nowej części „Terminatora”, która również będzie bezpośrednią kontynuacją dawnych filmów. W produkcji pojawi się Arnold Schwarzenegger, ale w tytułową rolę wcieli się Gabriel Luna. Na razie nie wiadomo kiedy „RoboCop” Blomkampa trafi do kin, ale stanie się to nie wcześniej niż w roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Neill Blomkamp RoboCop