05.10.2018 13:54

Czy w filmie „Venom” jest Spider-Man? Nie, ale jest za to Stan Lee

Częstym pytaniem fanów dotyczącym Venoma jest obecność Spider-Mana. Plotki twierdziły, że Tom Holland pojawił się nawet na planie filmu o antybohaterze Marvela. Czy coś z tego wynikło?

Venom Logo
foto: materiały prasowe

UWAGA! W tekście znajdują się spoilery dotyczące „Venoma”. Czytacie na własną odpowiedzialność.

Niestety, fani Pajączka będą musieli się obejść smakiem - Spider-Man pojawia się jedynie w drugiej scenie po napisach końcowych. Jednak nie jest to bohater z filmów MCU, a jedynie Miles Morales z nadchodzącego filmu „Spider-Man: Uniwersum”, bowiem po seansie „Venoma” jesteśmy uraczeni zapowiedzią animacji o ludziach-pająkach. Sam film zapowiada się naprawdę bardzo dobrze, więc większość fanów Spider-Mana powinno być zadowolonych.

Czy w Venomie jest Spider-Man?

Nieobecność Spidey'ego w filmie jest jednak zrekompensowana dobrym występem gościnnym Stana Lee. Były szef Marvel Comics pojawia się praktycznie na samym końcu filmu. Eddie (Tom Hardy) rozmawia z Anne (Michelle Williams) na temat wydarzeń z finału. Jednym z nich był pocałunek między byłą parą. Kobieta twierdzi, że namówił go do tego symbiont. W tym momencie odzywa się Venom, zdradzając widowni, że symbiont nie zginął w pojedynku z Riot. Pasożyt nie wierzy w odpowiedź Anne i pyta się mężczyzny, czy „ona nie zdaje sobie sprawy, że niedługo ją znowu zdobędziemy?”. Potem ich rozmowa szybko się urywa, ponieważ dziennikarz nie chce zdradzić Anne, że wciąż ma w sobie pasożyta. 

Cameo Stana Lee w Venomie

Eddie po kilku krokach spotyka Stana Lee, który wyprowadza swojego psa. Scenarzysta komiksów zdradza mężczyźnie, że od zawsze twierdził, że dziennikarz i Ann są sobie przeznaczeni i dodaje też, że „obydwaj do niej pasujecie”, zdradzając, iż wie o tym, że ciało Eddiego zamieszkuje również Venom. Symbiont po chwili zauważa pupila pana Lee, nazywając go „takim puchatym i smakowitym”. Następnie pyta się Eddiego, czy może go zjeść, na co mężczyzna szybko odpowiada, że nie nawet takiej opcji.

Nie jest to najlepszy występ gościnny Stana Lee w historii jego występów gościnnych, ale pasuje do klimatu „Venoma”, a także jest niespodziewany, za co należy się ogromny plus twórcom, którzy postanowili zaprosić mężczyznę na plan filmu o antybohaterze. Miejmy nadzieję, że zarówno on, jak i Carnage pojawią się w 2. części „Venoma”. O ile taka w ogóle powstanie.

Czy warto pójść na „Venoma” do kina? Tego dowiecie się z naszej recenzji. Film trafił do kin 5 października 2018 roku. W rolach głównych wystąpili Tom Hardy, Michelle Williams oraz Riz Ahmed, reżyserią zajął się natomiast Ruben Fleischer.

Kamil Kacperski
Tagi: News Spider-Man Venom